Cenna wygrana Petry Kvitovej. Jelena Rybakina była w opałach

Paula Badosa nie podbije Ostrawy. Rozstawiona z numerem drugim hiszpańska tenisistka odpadła z turnieju WTA 500 po porażce z Czeszką Petrą Kvitovą. Jelena Rybakina stoczyła zażarty bój z Alaksandrą Sasnowicz.

Petra Kvitova PAP/EPA / OMER MESSINGER / Na zdjęciu: Petra Kvitova
W środę w Ostrawie wyłonione zostały pierwsze ćwierćfinalistki. Wśród nich nie ma rozstawionej z numerem drugim Pauli Badosy (WTA 4). Hiszpanka po raz ostatni dwa mecze z rzędu wygrała na początku sierpnia, gdy doszła do półfinału w San Jose. W Czechach w II rundzie uległa 6:7(4), 4:6 Petrze Kvitovej (WTA 20).

W trwającym dwie godziny i dwie minuty meczu Badosa wykorzystała tylko jeden z 10 break pointów. Kvitova na przełamanie zamieniła dwie z dziewięciu szans. Czeszka zdobyła o trzy punkty więcej (89-86) i wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie spotkań z Hiszpanką.

Niesłychanie zaciętą batalię stoczyły Jelena Rybakina (WTA 26) i Alaksandra Sasnowicz (WTA 31). Zwyciężyła Kazaszka po dwóch godzinach i 32 minutach. W pierwszym secie roztrwoniła prowadzenie 3:1, a później także 3-0 w tie breaku. W drugiej partii miało miejsce jedno przełamanie. Rybakina uzyskała je w trzecim gemie. W trzecim secie wróciła ze stanu 3:5. W ćwierćfinale dojdzie do konfrontacji mistrzyń Wimbledonu. Kazaszka spotka się z Kvitovą.

W środę dokończona została też I runda. Barbora Krejcikova (WTA 23) pokonała 6:2, 6:2 Shelby Rogers (WTA 35). W ciągu 77 minut Czeszka wywalczyła 25 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery break pointy i wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie. Kolejną rywalką mistrzyni Rolanda Garrosa 2021 będzie Szwajcarka Belinda Bencić.

Karolina Muchova (WTA 189) wygrała 6:4, 6:4 z Beatriz Haddad Maią (WTA 15). W pierwszym secie Czeszka wróciła z 0:2, a w drugim od 1:4 zdobyła pięć gemów z rzędu. Półfinalistka Australian Open 2021 oraz ćwierćfinalistka Wimbledonu 2019 i 2021 powoli odbudowuje formę po problemach zdrowotnych. W II rundzie zmierzy się z Catherine McNally. W ćwierćfinale na lepszą z tego starcia czeka Iga Świątek.

Karolina Muchova (Czechy, WC) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 7) 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)