Hubert Hurkacz przebił się przez ścianę. Emocjonująca akcja w meczu Polaka [WIDEO]

Polak próbował różnymi sposobami złamać opór Stefanosa Tsitsipasa w przegranym ćwierćfinale w Astanie. W pierwszym secie rozstrzygnął zaciętą konfrontację przy siatce.

Hubert Hurkacz w meczu ze Stefansem Tsitsipasem Twitter / Astana Open / Hubert Hurkacz w meczu ze Stefansem Tsitsipasem
Stefanos Tsitsipas był trzecim i ostatnim przeciwnikiem Huberta Hurkacza w turnieju singlistów w Astanie. We wcześniejszych meczach zwyciężał z Francisco Cerundolo i Aleksandrem Bublikiem, ale pokonanie rozstawionego z numerem trzecim Greka okazało się w piątek zbyt trudnym zadaniem.

Istotnym momentem meczu był tie-break w pierwszym secie. Tsitsipas wygrał w nim 10:8 w walce na przewagi. W drugiej partii ćwierćfinału Hurkacz miał jeszcze możliwość przedłużenia rywalizacji, ale stracił własne podanie i przegrał 3:6. Tym samym zakończył się start reprezentanta Polski w singlu w Astanie.

Jedna z najbardziej emocjonujących wymian była w końcówce pierwszego seta. Hurkacz wygrał przy własnym serwisie, choć napotkał na twardy opór broniącego się przeciwnika. Tsitsipas w dobrym stylu odbił cztery zagrania Hurkacza, ale już piątego nie zdołał.

Hurkacz zacisnął pięść po emocjonującej konfrontacji przy siatce. Kibice jeszcze przed zakończeniem wymiany zaczęli reagować żywiołowo, ponieważ dwóch dobrze zbudowanych tenisistów popisywało się zwinnością.