Dominic Thiem odrobił straty w Gijon. Rozstawieni w ćwierćfinałach

Dominic Thiem odrobił stratę seta i pokonał Marcosa Girona w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Gijon. Do 1/4 finału awansowali też rozstawieni Pablo Carreno i Tommy Paul.

Marcin Motyka
Dominic Thiem PAP/EPA / Eloy Alonso / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Dla odbudowującego się po kontuzji nadgarstka Dominika Thiema każdy punkt do rankingu jest na wagę złota. W tym tygodniu do swojego dorobku dołoży 45 "oczek" za awans do ćwierćfinału turnieju ATP w Gijon. W środę bowiem w meczu II rundy po dwóch godzinach i 27 minutach pokonał 3:6, 6:4, 6:0 Marcosa Girona.

- To był bardzo intensywny, a przez dwa sety wyrównany mecz. Rozegraliśmy wiele długich wymian. Pod koniec drugiej partii wszystko mogło się wydarzyć, ale na szczęście udało mi się wygrać i jestem naprawdę szczęśliwy - powiedział Thiem, cytowany przez atptour.com.

Od prawie dwugodzinnego pojedynku rywalizację w turnieju rozpoczął Pablo Carreno. Rozstawiony z numerem drugim Hiszpan wygrał 6:4, 7:6(3) z Thiago Monteiro. Jego ćwierćfinałowym przeciwnikiem będzie Arthur Rinderknech, który we francuskim spotkaniu okazał się lepszy od Constanta Lestienne'a.

W 1/4 finału zameldował się również Tommy Paul. Oznaczony numerem piątym Amerykanin zaserwował trzy asy, uzyskał cztery przełamania i pokonał 6:3, 7:6(3) kwalifikanta Nicolasa Alvareza.

Trzeciego dnia Gijon Open odbyły się też zaległe mecze I rundy. Pedro Cachin wygrał 7:6(2), 6:0 z Aleksiejem Watutinem, graczem z eliminacji, i w 1/8 finału zmierzy się z Andym Murrayem. Z kolei Sebastian Korda oddał pięć gemów Jaume Munarowi i w 1/8 finału zagra z kolejnym Hiszpanem, oznaczonym "czwórką", Roberto Bautistą.