Radość gospodarzy w Bazylei. Weteran i młody talent sprawili niespodzianki

Wtorek w rozgrywanym na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Bazylei przyniósł radosne chwile dla gospodarzy. Niespodzianki w meczach I rundy sprawili Stan Wawrinka, który pokonał Caspera Ruuda, i utalentowany Dominic Stricker.

Marcin Motyka
Stan Wawrinka PAP/EPA / Georgios Kefalas / Na zdjęciu: Stan Wawrinka
Wprawdzie Stan Wawrinka najlepsze lata kariery ma za sobą, jest także po poważnych problemach zdrowotnych, ale w pojedynczych meczach wciąż stać go na wiele. Udowodnił to we wtorek, kiedy to sprawił niespodziankę i w spotkaniu I rundy turnieju ATP 500 w Bazylei w świetnym stylu wygrał 6:4, 6:4 z rozstawionym z numerem drugim Casperem Ruudem.

Pokonując aktualnie trzeciego w rankingu ATP Ruuda, Wawrinka odniósł 23. w karierze zwycięstwo nad rywalem z Top 5. - To naprawdę wyjątkowe. A gra przed rodzimymi kibicami przywróciła we mnie wspaniałe emocje - mówił, cytowany przez atptour.com, 37-letni Szwajcar, który w II rundzie zmierzy się z Brandonem Nakashimą.

O zaskakujący rezultat pokusił się też drugi reprezentant gospodarzy, Dominic Stricker. 20-latek, posiadacz dzikiej karty, pokonał 7:6(4), 6:3 Maxime'a Cressy'ego. Kolejnym rywalem Szwajcara będzie Pablo Carreno. Hiszpan, turniejowa "piątka", we wtorek oddał tylko trzy gemy Sebastianowi Baezowi.

Andy Murray po dwóch godzinach i 40 minutach zaciętej rywalizacji wygrał 6:7(5), 6:3, 6:4 z kwalifikantem Romanem Safiullinem, w decydującym secie odrabiając stratę 1:4. W 1/8 finału Brytyjczyk zagra z Roberto Bautistą. Oznaczony numerem szóstym Hiszpan uporał się z innym graczem z eliminacji, Laslo Djere.

Najwyżej rozstawiony Carlos Alcaraz w II rundzie zmierzy się z Botikiem van de Zandschulpem. Holender we wtorek ograł 6:4, 3:6, 6:4 Adriana Mannarino. Z kolei Arthur Rinderknech o awans do ćwierćfinału powalczy z Alexem Molcanem. Słowak, również w trzech setach, pokonał Mackenzie'ego McDonalda.

Dalej gra także Miomir Kecmanović. Serb przegrał pierwszego seta w tie breaku, ale w dwóch kolejnych stracił zaledwie trzy gemy i ostatecznie wygrał 6:7(5), 6:2, 6:1 pojedynek z Alejandro Davidovichem.

Swiss Indoors Basel, Bazylea (Szwajcaria)