Cykl ITF kobiet: Sanduska o krok od wygranej

Patrycja Sanduska awansowała do finału turnieju cyklu ITF w Clermond Ferrand. Polka pokonała w półfinale Francuzkę Irinę Ramialison i w niedzielę stanie przed szansą na wygraną w zawodach.

Adam Naruszewicz

Sanduska nie dała francuskiej kwalifikantce najmniejszych szans. Polka wygrała 6:4, 6:1 i awansowała do finału singla. Ramialison była trzecią Francuzką pokonaną przez Sanduską w Clermond Ferrand. Nasza zawodniczka nie oddała seta także Andrei Ka w pierwszej rundzie oraz Jessice Ginier w drugim meczu gry pojedynczej.

Rywalką Sanduskiej w finale będzie również Francuzka - Audrey Bergot. 24-letnia zawodniczka gospodarzy miała problemy z pokonaniem swoich przeciwniczek w pierwszych dwóch rundach turnieju, jednak w ćwierćfinale i półfinale wygrywała bez straty seta.