Ponad trzy godziny walki. Trzeci z rzędu półfinał Polki

Katarzyna Kawa ma za sobą trudny mecz w ramach halowego turnieju ITF World Tennis Tour o puli nagród 25 tys. dolarów w miejscowości Selva Gardena. Polska tenisistka odwróciła losy pojedynku i zameldowała się w półfinale włoskiej imprezy.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Notowana obecnie na 254. pozycji w rankingu WTA Katarzyna Kawa walczy o miejsce w kwalifikacjach do wielkoszlemowego Australian Open 2023. W poniedziałek kryniczanka powinna powrócić do Top 250, ale ciągle potrzebuje punktów. W ramach imprezy ITF World Tennis Tour w Selva Gardena wygrała w czwartek trzeci pojedynek.

Tym razem na drodze oznaczonej siódmym numerem Kawy stanęła Joanna Garland (WTA 259), która została rozstawiona z czwartym numerem. Pierwszy na zawodowych kortach pojedynek obu pań trwał aż trzy godziny i minutę. 30-letnia Polka odwróciła losy meczu i pokonała reprezentantkę Tajwanu 6:7(5), 6:3, 6:3.

Garland lepiej rozpoczęła czwartkowe spotkanie. Szybko zdobyła przełamanie i wysunęła się na 3:0. Kawa rzuciła się w pogoń za rywalką i wyrównała na po 4. Potem uratowała się przed przegraniem seta w 10. gemie, a następnie po raz pierwszy objęła prowadzenie (6:5). Polka nie zakończyła jednak partii przy własnym podaniu, dlatego rozstrzygający okazał się tie-break. W rozgrywce tej minimalnie lepsza okazała się Tajwanka.

Kawa bardzo ciężko pracowała, aby przejąć kontrolę nad meczem. W drugim secie wywalczyła kluczowe przełamanie w czwartym gemie, a potem uważnie pilnowała serwisu. Tę część spotkania zwieńczyła wynikiem 6:3. Podobny przebieg miała trzecia odsłona. Polka znakomicie radziła sobie przy swoim podaniu. Najpierw wywalczyła ważne przełamanie w trzecim gemie. Potem dołożyła jeszcze breaka w dziewiątym gemie i dzięki temu zakończyła pojedynek.

Po trudnym boju Kawa awansowała do półfinału włoskich zawodów. Po raz trzeci z rzędu osiągnęła tę fazę turnieju rangi ITF World Tennis Tour. W piątek powalczy o finał, a jej przeciwniczką będzie najwyżej rozstawiona w Selva Gardena Dunka Clara Tauson (WTA 130).

Women Val Gardena Südtirol Raiffeisen, Selva Gardena (Włochy)