WTA Pekin: Jankovic nie obroni tytułu

Jelena Jankovic (nr 8) przegrała z Shuai Peng (WTA 53) 6:4, 5:7, 2:6 w drugiej rundzie turnieju China Open rozgrywanego na kortach twardych w Pekinie (z pulą nagród 4,5 mln dolarów).

Serbka walczyła nie tylko z rywalką, ale też z kontuzją nadgarstka, przez którą musiała poddać sobotni finał turnieju w Tokio. W pierwszym secie obrończyni tytułu wykorzystała dwa z pięciu break pointów oraz wygrała 69 proc. piłek przy swoim podaniu.

W drugim secie przez długi czas wszystko wskazywało na to, że Jankovic, mimo problemów zdrowotnych, awansuje do trzeciej rundy. Jednak od stanu 5:3 przegrała cztery gemy z rzędu. Ręka zaczęła ją boleć coraz mocniej i próbowała grać na jedno uderzenie. Popełniła jednak kilka prostych błędów i przegrała seta.

W decydującej partii Peng objęła prowadzenie 3:1, później dołożyła jeszcze jednego breaka i zwyciężyła 6:2. Statystyki są dla Jankovic brutalne. W trzecim secie nie zdobyła ani jednego punktu za pomocą returnu (zero z 16) i nie miała ani jednego break pointa.

Kolejną rywalką Peng będzie Maria Szarapowa (WTA 15), która wcześniej, po trzygodzinnej batalii, pokonała Wiktorię Azarenkę (nr 9) 6:3, 6:7(5), 7:5.