Duże emocje w Rijadzie. Zagrały gwiazdy, nie zabrakło niespodzianek

W pierwszym dniu rozgrywanego na korcie twardym pokazowego turnieju w Rijadzie odbyły się mecze I rundy i ćwierćfinały. Na placu gry zaprezentowały się gwiazdy, nie zabrakło emocji i zaskakujących rezultatów.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Turniej w Rijadzie jest pokazowy (uczestnicy nie otrzymują punktów do rankingu) i ma nietypowy format. Na starcie stanęło 12 tenisistów, czterech rozstawionych miało wolny los. Oryginalna była też formuła meczów I rundy - sety toczyły się w formie super tie breaka (do dziesięciu wygranych punktów).

Spośród spotkań I rundy najwięcej uwagi przyciągało to z udziałem Alexandra Zvereva. Dla Niemca był to pierwszy występ od czasu Rolanda Garrosa, kiedy to doznał koszmarnej kontuzji stawu skokowego. Powrót okazał się udany i Zverev pokonał 10-8, 10-7 Dominika Thiema.

W pozostałych pojedynkach I rundy Stan Wawrinka wygrał 5-10, 10-4, 10-6 z Matteo Berrettinim, Cameron Norrie pokonał 10-6, 10-6 Nicka Kyrgiosa, a Hubert Hurkacz okazał się lepszy od Dominika Strickera.

Rozegrane w sesji wieczornej ćwierćfinały były emocjonujące i nie zabrakło w nich niespodzianek. Odpadł najwyżej rozstawiony Stefanos Tsitsipas. Grek przegrał 4:6, 4:6 z Norrie'em. Brytyjczyk w 1/2 finału zmierzy się z Taylorem Fritzem, który wyeliminował Hurkacza.

Porażkę poniósł też oznaczony "trójką" Andriej Rublow. Rosjanin w trzech setach uległ Wawrince. Szwajcar o finał zmierzy się z innym tenisistą z Moskwy, Daniłem Miedwiediewem, który oddał cztery gemy Zverevowi.

Diriyah Tennis Cup, Rijad (Arabia Saudyjska)