ATP Pekin: Kubot odpada też w deblu

Łukasz Kubot i Oliver Marach na ćwierćfinale zakończyli swój udział w turnieju deblowym China Open rozgrywanym na kortach twardych w Pekinie (z pulą nagród 2100,5 tys. dolarów). Polak i Austriak przegrali z Czechem Lukasem Dlouhym i Niemcem Philippem Kohlschreiberem 3:6, 4:6.

W pierwszym secie Kubot i Marach raz przełamali rywali, sami jednak stracili własne podanie dwukrotnie. O wyniku drugiego seta zadecydowało jedno przełamanie. Dlouhy i Kohlschreiber objęli prowadzenie 4:2 i konsekwentnie utrzymując swój serwis, zapewnili sobie zwycięstwo po 73 minutach.

Dlouhy i Kohlschreiber zdobyli 18 z 24 punktów (75 proc.) przy pierwszym podaniu. Kubotowi i Marachowi pierwszy serwis pozwolił wygrać 10 z 17 piłek (59 proc.).

27-letni Polak wcześniej w czwartek pożegnał się z turniejem singlowym. Rano stoczył zaciętą trzysetową batalię z Ivanem Ljubiciciem, przegraną 6:7(6), 6:4, 4:6.

China Open, Pekin (Chiny)
ATP World Tour 500, kort twardy, pula nagród 2100,5 tys. dol.
czwartek, 8 października 2009
wynik

ćwierćfinał gry podwójnej:

Lukas Dlouhy / Philipp Kohlschreiber (Czechy/Niemcy) - Łukasz Kubot / Oliver Marach (Polska/Austria) 6:3, 6:4