ATP Tokio: Berdych poza imprezą

Czech Tomas Berdych, rozstawiony z "piątką", już poza imprezą. W ćwierćfinale turnieju Rakuten Japan Open (z pulą nagród 1226,5 tys. dol.) wyeliminował go Rosjanin Michaił Jużnyj.

Małgorzata Niełacna

Tenisiści ci spotykali się na korcie już wiele razy, było to ich dziesiąte starcie. Tym razem Rosjanin sklasyfikowany na 49. miejscu w rankingu ATP odprawił wyżej notowanego Czecha po dwóch wyrównanych setach.

Australijczyk Llleyton Hewitt po błyskawicznym meczu zajął sobie miejsce w półfinale imprezy w Tokio. W 1/4 wyeliminował rewelacyjnego francuskiego kwalifikanta, Eduarda Roger-Vasselina sklasyfikowanego przed imprezą na 189. miejscu. Spotkanie rozstrzygnął w dwóch setach - 6:4, 6:0.

Po zgoła innym pojedynku awans zapewnił sobie także rozstawiony z dwójką Jo-Wilfried Tsonga. Jego rywalem również był zawodnik z kwalifikacji, jednak dużo bardziej doświadczony w meczach wysokiej rangi, Ernests Gulbis. Łotewski zawodnik dobrze rozpoczął mecz i wygrał pierwszą odsłonę do czterech. Jednak w kolejnych partiach faworyt skoncentrował się i, przełamując Gulbisa po jednym razie w secie, wygrał spotkanie 4:6, 6:4, 6:3.

Stawkę półfinalistów uzupełni zwycięzca meczu Stanislas Wawrinka - Gael Monfils.

Rakuten Japan Open Tennis Championships, Tokio (Japonia)
ATP World Tour 500, kort twardy, pula nagród 1226,5 tys. dol.