Dobry znajomy na drodze Huberta Hurkacza. Dla Polaka to niewygodny rywal

Lorenzo Sonego będzie rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego Australian Open 2023. W poniedziałek Włoch w czterech setach pokonał Nuno Borgesa.

Marcin Motyka
Lorenzo Sonego PAP/EPA / Fazry Ismail / Na zdjęciu: Lorenzo Sonego
Lorenzo Sonego od kilku sezonów należy do czołowych włoskich tenisistów i regularnie bierze udział w najważniejszych turniejach. W poniedziałek 27-latek z Turynu rozpoczął piąty w karierze start w Australian Open. W I rundzie pokonał 7:6(4), 6:3, 6:7(3), 6:1 Nuno Borgesa.

Sonego od początku meczu bardzo skutecznie serwował i dążył do jak najszybszego kończenia wymian. Włoch wygrał dwa pierwsze sety, ale w trzecim nie wykorzystał dwóch meczboli. W czwartej odsłonie jednak całkowicie zdominował Borgesa, oddając mu ledwie gema.

Tym samym Sonego, aktualnie 47. singlista świata, został rywalem w II rundzie rozstawionego z numerem dziesiątym Huberta Hurkacza. Polaka będzie czekać wymagające zadanie, bo Włoch to dobrze mu znany i niewygodny przeciwnik.

Biorąc pod uwagę również challengery, Hurkacz i Sonego grali ze sobą dotychczas sześciokrotnie. Bilans wynosi 4-2 dla Włocha (3-1 na poziomie głównego cyklu). Ostatni raz zmierzyli się we wrześniu ubiegłego roku w półfinale w Metz i wówczas tenisista z Turynu zwyciężył 7:6(5), 6:4.

Mecz Hurkacza z Sonego odbędzie się w środę.