Wielki sukces Jana Zielińskiego i Hugo Nysa na tegorocznym Australian Open przyniesie nie tylko awans w światowym rankingu. Tenisiści wyjadą z Australii z o wiele grubszym portfelem.

AD
Jan Zieliński Getty Images / Graham Denholm / Na zdjęciu: Jan Zieliński
Nikt nie spodziewał się tego, że Jan Zieliński oraz Hugo Nys będą grali tak dobrze. Polsko-monakijski duet zachwycił na kortach w Melbourne. Podczas Australian Open pokonał po drodze m.in. rozstawioną z nr 2 parę Ram/Salisbury.

W finale mierzyli się australijskim duetem Kubler/Hijikata. Obecność kompletnie nieznanych Australijczyków w finale była potężną sensacją. Zwłaszcza, że ograli wcześniej m.in. parę Koolhof/Skupski - liderów światowego rankingu.

W finale Australijczycy znów pokazali klasę. Byli nie do przełamania. Ostatecznie zwyciężyli 6:4, 7:6(4) i sensacyjnie wygrali turniej w Melbourne.

Za swój sukces zwycięzcy finału zarobili sporo pieniądze. Do pary trafi 695 tysięcy dolarów australijskich, co oznacza, że każdy z panów otrzyma 347 500 dolarów australijskich. Po kursie z momentu pisania artykułu to 1 milion i 76 tysięcy złotych.

Z kolei finaliści także nie odejdą z niczym. Polak i Monakijczyk dostaną do podziału 370 tysięcy dolarów australijskich. To oznacza, że na konto każdego z zawodników trafi 185 tysięcy AUD. To równowartość ponad 570 tysięcy złotych.

Czy Zieliński w tym roku wygra jeszcze turniej wielkoszlemowy?