Polski debel zaczął od zwycięstwa

Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa grają dalej w turnieju WTA 125 (WTA Challenger) na kortach ziemnych w Cali. We wtorek polskie tenisistki odniosły pierwsze zwycięstwo w deblu na kolumbijskiej mączce.

Rafał Smoliński
Weronika Falkowska Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Weronika Falkowska
Poniedziałek nie był udanym dniem dla naszych reprezentantek. Weronika Falkowska (więcej tutaj) i Katarzyna Kawa (więcej tutaj) odpadły już w I rundzie singla i pozostały jeszcze tylko w rywalizacji deblistek. We wtorek rozstawione z drugim numerem Polki pokonały Włoszkę Nurię Brancaccio i Kolumbijkę Marię Herazo Gonzalez 6:0, 7:5.

Spotkanie trwało zaledwie 64 minuty. W pierwszym secie Biało-Czerwone postarały się o trzy przełamania i nie straciły żadnego gema.

Więcej emocji było w drugiej partii. Brancaccio i Gonzalez dwukrotnie odrobiły stratę breaka i wyrównały na po 5. Rozstrzygające przełamanie miało miejsce w 12. gemie, a spotkanie dobiegło końca, gdy Polki wykorzystały drugą piłkę meczową.

Falkowska i Kawa awansowały do ćwierćfinału turnieju debla zawodów Copa Oster. Ich kolejnymi przeciwniczkami będą w czwartek Argentynka Nadia Podoroska i Cypryjka z rumuńskimi korzeniami Raluka Serban.

Copa Oster, Cali (Kolumbia)
WTA 125, kort ziemny, pula nagród 115 tys. dolarów
wtorek, 31 stycznia

I runda gry podwójnej:

Weronika Falkowska (Polska, 2) / Katarzyna Kawa (Polska, 2) - Nuria Brancaccio (Włochy) / Maria Herazo Gonzalez (Kolumbia) 6:0, 7:5

Czy Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa awansują do półfinału?