Włoszki błyszczą w Meksyku. Amerykanka poszła za ciosem

W Meridzie (WTA 250) bardzo dobrze spisują się włoskie tenisistki. Elisabetta Cocciaretto i Camila Giorgi zameldowały się w ćwierćfinale turnieju w Meksyku. Kolejny mecz wygrała Amerykanka Catherine McNally.

Camila Giorgi PAP/EPA / Lorenzo Hernandez / Na zdjęciu: Camila Giorgi
W Meridzie rozegrane zostały cztery mecze II rundy. Nie było wśród nich żadnej trzysetowej bitwy. Najwięcej emocji dostarczyło starcie Camili Giorgi (WTA 68) z Nurią Parrizas Diaz (WTA 79). Włoszka wróciła z 3:5 w pierwszym secie i wygrała 7:6(5), 6:2.

W ciągu godziny i 52 minut Giorgi zaserwowała sześć asów i zdobyła 24 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a sama wykorzystała cztery z 12 break pointów. Było to jej pierwsze starcie z Parrizas Diaz. Kolejną rywalką Włoszki będzie Amerykanka Sloane Stephens lub Warwara Graczewa.

Elisabetta Cocciaretto (WTA 54) wygrała 6:4, 6:2 z Xinyu Wang (WTA 67). W trwającym 73 minuty meczu Włoszka zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu okazji. Jej łupem padło 58 z 96 rozegranych punktów (60,4 proc.). W ćwierćfinale Włoszka zagra z Czeszką Kateriną Siniakovą lub Belgijką Ysaline Bonaventure.

Catherine McNally (WTA 92) w 82 minuty pokonała 6:3, 6:0 Katie Volynets (WTA 96). Tenisistka z Cincinnati zniwelowała pięć z siedmiu break pointów i spożytkowała siedem z 13 szans na przełamanie. W I rundzie Amerykanka wyeliminowała rozstawioną z numerem trzecim Chinką Lin Zhu. O półfinał zmierzy się z Kimberly Birrell (WTA 133), która wygrała 6:3, 6:2 z Xiyu Wang (WTA 62). W ciągu 85 minut Australijka pięć razy odebrała Chince podanie.