Hubert Hurkacz przymierzył perfekcyjnie. Zobacz efektowną akcję [WIDEO]

Hubert Hurkacz potrzebował dużo czasu i energii do wyeliminowania Mikaela Ymera z turnieju ATP w Marsylii. W trwającej blisko trzy godziny konfrontacji nie brakowało efektownych akcji.

Hubert Hurkacz z meczu z Mikaelem Ymerem Twitter / ATP / Hubert Hurkacz z meczu z Mikaelem Ymerem
Hubert Hurkacz rozpoczął mecz od przegranego gema serwisowego tak jak w poprzedniej rundzie. Tym razem nie miało to przykrych konsekwencji, ponieważ niewiele później było przełamanie powrotne. Tenisiści popracowali nad serwisem i w następnych gemach zwyciężali podający. O wygranej 6:3 Hurkacza zdecydowało odebranie podania Mikaelowi Ymerowi w gemie na 4:2.

W drugim secie jako pierwszy serwował Mikael Ymer i starał się uciekać przeciwnikowi. Problem z obronieniem podania miał już w pierwszym gemie, ale obronił break pointy. Następnie Szwed przejął inicjatywę i znalazł dobry sposób na punktowanie Huberta Hurkacza. Jego wygrana 6:3 przedłużyła pojedynek o trzeciego seta.

Hurkacz nie wykorzystał przewagi przełamania w trzecim secie, a najlepszym podsumowaniem maratońskiego meczu był tie-break na jego zakończenie. Polak rozstrzygnął go piłką na 8:6 i to on pozostaje w grze o zwycięstwo w Marsylii.

Jedną z najbardziej efektownych akcji Hubert Hurkacz zakończył dobrze wymierzonym forhendem w pobliże linii bocznej boiska. Wcześniej wrocławianin dobrze rozprowadził sobie przeciwnika i dystansował go bekhendem. W najlepszym momencie przystąpił do ataku. Akcję można zobaczyć poniżej:

Czy Hubert Hurkacz wygra w karierze turniej wielkoszlemowy?