Tak Czesi nazywają Igę Świątek. Jedno słowo pada bardzo często

Iga Świątek w finale turnieju WTA 1000 w Dubaju zagra z Barborą Krejcikovą. Czescy dziennikarze zdają sobie sprawę, że to Polka jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku.

Robert Czykiel
Z Czeszką o tytuł w Dubaju

Iga Świątek w sobotę może wygrać drugi turniej z rzędu. Tym razem powalczy o zwycięstwo w WTA 1000 w Dubaju. Polka w półfinale pokazała moc, łatwo pokonując Coco Gauff 6:4, 6:2. Niedługo później okazało się, że w finale zmierzy się z Barborą Krejcikovą.

Czeszka musiała bardziej się natrudzić, aby dostać się do meczu o tytuł. Starcie z Jessicą Pegulą trwało trzy sety, a Krejcikova wygrała 6:1, 5:7, 6:0. Jak jej mecz ze Świątek zapowiadają czeskie media?

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)