Trudna przeprawa Huberta Hurkacza. Tak zakończył mecz [WIDEO]

Polak potrzebował dużo czasu i energii do wyeliminowania Aleksandra Szewczenki z turnieju w Dubaju. Konfrontacja zakończyła się błędem rywala Huberta Hurkacza.

Hubert Hurkacz w meczu z Aleksandrem Szewczenką Twitter / Tennis TV / Hubert Hurkacz w meczu z Aleksandrem Szewczenką
Hubert Hurkacz przeniósł się do Dubaju po udanym występie w Marsylii. We Francji najlepszy tenisista z Polski odniósł pierwsze turniejowe zwycięstwo w sezonie. Losowanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich połączyło Hurkacza z Andym Murrayem, ale Brytyjczyk wycofał się z turnieju w poniedziałek. Jego miejsce w turnieju głównym zajął Aleksander Szewczenko i wysoko zawiesił poprzeczkę.

Hurkacz przegrał pierwszego seta 3:6. W nim miał kłopoty z serwisem przeciwnika, a kiedy już wypracował sobie przewagę w gemach, to zmarnował siedem break pointów. Szewczenko miał jedną szansę na przełamanie i od razu wykorzystał ją. Potrafił później przypilnować swojego prowadzenia mimo naporu Polaka.

W pozostałych dwóch setach zaciętego meczu lepszy był Hubert Hurkacz, dzięki czemu to on pozostał w walce o zwycięstwo w Dubaju. Pierwsza konfrontacja w turnieju była podobnie skomplikowana jak ta w Marsylii. Po dwóch godzinach walki Polak rozstrzygnął pojedynek z Szewczenką punktem na 9:7 w tie-breaku.

Hurkacz zdobył ostatni punkt przy serwisie przeciwnika. Szewczenko nie wytrzymał nerwowo wymiany przez centrum kortu, w której reprezentant Polski uderzał z głębi. Ostatecznie piłka po zagraniu rywala uciekła na auto i to Hurkacz mógł odetchnąć z ulgą po długim meczu.

Czy Hubert Hurkacz będzie najlepszy w turnieju w Dubaju?