Trzysetowa batalia Huberta Hurkacza bez happy endu

Hubert Hurkacz nie znalazł sposobu na Tommy'ego Paula. Amerykanin zwyciężył 4:6, 6:2, 6:4 i wyeliminował Polaka z turnieju ATP 1000 w Indian Wells.

Jakub Fordon
Hubert Hurkacz PAP / Marcin Cholewiński / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W pierwszej rundzie turnieju w Indian Wells Hubert Hurkacz z uwagi na rozstawienie z numerem ósmym otrzymał wolny los. Dlatego też rywalizacje rozpoczął od drugiej, w której pokonał Alexeia Popyrina 6:3, 6:3. Tym samym w kolejnej rundzie przyszło mu mierzyć się z Tommy'm Paulem.

W pierwszym secie obaj tenisiści szybko stracili swoje podania. Jednak w kolejnych gemach zarówno Hurkacz, jak i Paul pewnie wygrywali swoje gemy serwisowe. W końcu jednak przyszły problemy u Amerykanina. Ten popełnił sporo błędów, a najwięcej kosztował go zepsuty bekhend. Po nim Polak zwyciężył na inaugurację.

To jednak mocno podrażniło Paula, który już w pierwszym gemie kolejnego seta przełamał Hurkacza. Amerykanin miał trzy break pointy (40:0), ale i tak jego rywal zdołał doprowadzić do równowagi. Polak stanął przed szansą utrzymania podania, ale popełnił błąd. Po nim za ciosem poszedł przeciwnik, który dopiął swego.

Od samego początku Amerykanin złapał wiatr w żagle. Swoją przewagę podkreślił w kolejnym gemie serwisowym Hurkacza, kiedy to po raz drugi uzyskał przełamanie.

W kolejnych gemach obaj pewnie utrzymywali swoje podania, dzięki czemu Paul w 30 minut doprowadził do remisu w meczu.

W trzeciej partii obaj tenisiści szybko mogli uzyskać przełamanie. Jednak zarówno Hurkacz, jak i Paul nie wykorzystali break pointów. Swoją okazję wykorzystał jednak Amerykanin w siódmym gemie i był blisko końcowego triumfu.

Momentalnie wrocławianin mógł odrobić stratę i wrócić do gry. Jednak żadnej z trzech okazji nie udało mu się wykorzystać i Paul wyszedł z opresji. W swoim kolejnym gemie serwisowym Amerykanin był bezbłędny i zamknął go bez straty punktu.