Cykl ITF kobiet: Kania pokonuje najwyżej rozstawioną!

Trzy Polki awansowały do kolejnej rundy zawodów ITF rozgrywanych w tym tygodniu. Największą niespodziankę sprawiła Paula Kania, która rozprawiła się z najwyżej rozstawioną tenisistką turnieju - Caglą Buyukakcay z Turcji. W drugiej rundzie w greckim Mytilini są również Olga Brózda i Justyna Jegiołka.

Adam Naruszewicz

Kania zwyciężyła z Buyukakcay w trzech setach. Pomimo porażki w pierwszym secie, Polka nie poddała się i w dwóch kolejnych była lepsza. Sukces jest o tyle większy, że Buyukakcay to obecnie 316 zawodniczka rankingu WTA, podczas gdy nasza tenisistka w bieżącym tygodniu zajmuje dopiero 692 miejsce. W związku z miejscem w rankingu nasza tenisistka musiała walczyć o awans do turnieju głównego w eliminacjach.

Bez porażki pozostają jak do tej pory dwie Polki w Mytilini (Grecja). Obie rozgromiły swoje rywalki. Olga Brózda pokonała 6:1, 6:1 Aleksandrę Razumową z Rosji, a Justyna Jegiołka jeszcze wyżej, bo 6:0, 6:1 Australijkę Marisę Gianotti. Polki nie zmęczyły się także w pojedynku deblowym, wygrywając z Vasiliki Smouli z Grecji i Catrioną Stewart z Wielkiej Brytanii 6:0, 6:3.

pierwsza runda gry podwójnej:

Olga Brózda, Justyna Jegiołka (Polska, 1) - Vasiliki Smouli, Catriona Stewart (Grecja, Wielka Brytania) 6:0, 6:3