Polacy walczyli o awans do Challengerów. Zmarnowana szansa Kaśnikowskiego

Trzech Polaków walczyło w Challangerach o wejście do turnieju głównego. Wszyscy odpadli w kwalifikacjach. Najbliżej awansu był Maks Kaśnikowski, ale zabrakło mu "kropki nad i".

Maks Kaśnikowski Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski
Kaśnikowski był rozstawiony z numerem pierwszym w kwalifikacjach w hiszpańskim Les Franqueses del Valles. Pierwszy mecz Polaka trwał przez dwa dni, co akurat Polakowi wyszło na dobre. W poniedziałek prezentował się lepiej niż w niedzielę i wygrał w trzech setach z Georgijem Krawczenko. Tego samego dnia czekało na Kaśnikowskiego drugie wyzwanie i mecz z Bogdanem Bobrowem.

Pierwszy set był nerwowy, ale ze szczęśliwym zakończeniem. Maks Kaśnikowski rozstrzygnął go w akcji na 8:6 w tie-breaku. Zemsta była słodka, ponieważ drugi tie-break w meczu zakończył się wynikiem 7:0 dla Bobrowa, a to oznaczało, że o awansie zdecyduje trzecia partia. W niej Polak prowadził 5:4 i serwował na wygranie meczu. Szansa została jednak zmarnowana, ponieważ w trzech kolejnych gemach zwyciężył Rosjanin. Bobrow odwrócił wynik na 7:5 i awansował po ponad trzech godzinach walki.

Karol Drzewiecki wystartował w szwajcarskim Bielu. W rywalizacji na zadaszonym korcie twardym najpierw zwyciężył z Ramkumarem Ramanathanem, a następnie trafił na Kiriła Kiwatcewa. Ten przeciwnik okazał się zbyt mocny i nie przepuścił Drzewieckiego do turnieju głównego. Polak przegrał 4:6, 3:6.

Piotr Matuszewski już w poprzednim tygodniu stracił szansę na start w rywalizacji singlistów w turnieju głównym w Zadarze. Przegrał w dwóch setach z Mirzą Basiciem, było go stać na pokonanie przeciwnika tylko w dwóch gemach. Matuszewski powalczy w Chorwacji w deblu.

I runda kwalifikacji:

Mirza Basić (Bośnia i Hercegowina, 1) - Piotr Matuszewski (Polska, Alt) 6:0, 6:2

Czy Maks Kaśnikowski będzie najlepszy w Challengerze w Hiszpanii?