Niespodzianka w Miami. Rosjanka rywalką Magdy Linette

We wtorek odbyły się mecze I rundy prestiżowego turnieju Miami Open 2023. Przeciwniczkę poznała Magda Linette, która została rozstawiona z 20. numerem.

Rafał Smoliński
Magda Linette Getty Images / George Walker/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Magda Linette
Z racji rozstawienia Magda Linette otrzymała na początek wolny los i przystąpi do rywalizacji w zawodach WTA 1000 na kortach twardych w Miami od II rundy. Jej przeciwniczką nie będzie jednak deblowa partnerka Bernarda Pera (WTA 37). Amerykanka przegrała bowiem 3:6, 4:6 z Jewgieniją Rodiną (WTA 369).

W pierwszym secie Pera miała ogromne problemy przy własnym podaniu. Od stanu 2:1 przegrała cztery gemy z rzędu i nie zdołała już wrócić do gry. Natomiast w drugiej partii Rosjanka wywalczyła kluczowe przełamanie przy wyniku po 2. Potem już tylko pilnowała przewagi i po 72 minutach zakończyła pojedynek.

Rodina, która w 2012 roku doczekała się narodzin córki, gra w Miami dzięki tzw. zamrożonemu rankingowi. Pod koniec sierpnia 2022 roku powróciła do touru po blisko trzyletniej nieobecności. Od tego czasu wygrała cztery pojedynki: w US Open, Monastyrze (2022) oraz Indian Wells i Miami (2023).

Linette ma dobre wspomnienia ze spotkań z Rodiną, choć dotyczą one sezonu 2018. Najpierw tenisistka z Poznania zwyciężyła Rosjankę na mączce w kolumbijskiej Bogocie, a potem okazała się od niej lepsza na kortach twardych w chińskim Tiencinie. W Miami to Polka będzie zdecydowaną faworytką.

Pojedynek Linette z Rodiną odbędzie się w czwartek (23 marca). Dokładną godzinę tego meczu poznamy w środę, gdy ukaże się plan gier na kolejny dzień. Transmisja z tego wydarzenia będzie dostępna w Canal+ Sport. Relacja tekstowa na żywo na portalu WP SportoweFakty.

Miami Open, Miami (USA)
WTA 1000, kort twardy (Laykold), pula nagród 8,8 mln dolarów
wtorek, 21 marca

I runda gry pojedynczej:

Jewgienija Rodina - Bernarda Pera (USA) 6:3, 6:4

Program i wyniki turnieju kobiet

Przewaga Igi Świątek znów stopniała. Zobacz najnowszy ranking WTA!
Wielkie zmiany w rankingu ATP! Dobre wieści dla Huberta Hurkacza

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Jakim wynikiem zakończy się mecz Magdy Linette z Jewgieniją Rodiną?