Nieudana przygoda Piotra Matuszewskiego w Chorwacji

Piotr Matuszewski nie wygrał żadnego spotkania w chorwackim Zadar. Polak najpierw odpadł w singlu, a następnie w deblu. Wraz z reprezentantem gospodarzy, Zvonimirem Babiciem musiał uznać wyższość Bośniaków, Mirzy Basicia i Damira Dzumhura.

Jakub Fordon
Piotr Matuszewski Materiały prasowe / Polski Związek Tenisowy/Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Piotr Matuszewski
Po prawie pięciu miesiącach Piotr Matuszewski zdecydował się na start w singlowym turnieju. Mowa o imprezie ATP Challenger rozgrywanej w chorwackim Zadar. Jednak już w pierwszym spotkaniu był zdecydowanie słabszy od Bośniaka Mirzy Basicia (0:6, 2:6).

Trzy dni później Polak rozpoczął rywalizację w grze podwójnej wraz z Zvonimirem Babiciem. Ten był także jego partnerem m.in. w lutym 2023 roku podczas imprezy na Teneryfie. Łącznie był to ich piąty wspólny turniej.

W pierwszej rundzie rywalem Matuszewskiego i Babicia byli Bośniacy, Damir Dzumhur i Basić, z którym Polak rywalizował w singlu. Polsko-chorwacki duet nie był faworytem w tej rywalizacji.

Mimo to lepiej spotkanie rozpoczęli Matuszewski i Babić, którzy przełamali na dzień dobry i prowadzili 2:0. Momentalnie jednak rywale odrobili stratę, a przy kolejnym gemie serwisowym przeciwników mieli szansę na ponowne przełamanie. Tym razem jednak Polak i Chorwat wyszli z opresji, mimo że przegrywali już 0:40.

W dziewiątym gemie pierwszego seta Basić i Dzumhur ponownie prowadzili 40:0 przy serwisie rywali. Tym razem jednak Bośniacy wykorzystali drugiego break pointa i dzięki temu chwilę później serwowali na zwycięstwo w premierowej odsłonie. Mimo kłopotów udało im się zamknąć partię przy trzeciej okazji.

W II secie nie doszło do przełamań. Bośniacy nie wykorzystali żadnego z trzech break pointów, przez co doszło do tie breaka. W nim podobnie jak w ciągu seta wszyscy pewnie utrzymywali swoje podania. Dzięki temu to Basić i Dzumhur prowadzili 6:5 i mieli okazję, by zakończyć pojedynek. Wykorzystali ją momentalnie, mimo że serwowali przeciwnicy. Ci popełnili błąd, po którym odpadli z turnieju.

Kolejnymi rywalami Bośniaków w ćwierćfinale będą Theo Arribage i Titouan Droguet. Natomiast dla Matuszewskiego zakończyła się chorwacka przygoda, która nie była dla niego udana.

ATP Challenger Zadar, Zadar (Chorwacja)
ATP Challenger Tour, kort twardy
środa, 22 marca

I runda gry podwójnej:

Mirza Basić / Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, WC) - Piotr Matuszewski (Polska) / Zvonimir Babić (Chorwacja) 6:4, 7:6 (5)