Zmienne szczęście wielkoszlemowych mistrzyń z USA. Kanadyjka skruszyła opór Ukrainki

Sofia Kenin pierwszego seta wygrała 6:0, a w drugim miała problemy, ale rozprawiła się ze Storm Hunter w turnieju WTA 1000 w Miami. Odpadła inna wielkoszlemowa mistrzyni z USA, Sloane Stephens.

Sloane Stephens PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Sloane Stephens
W Miami zakończona została I runda bez udziału wszystkich rozstawionych tenisistek, które otrzymały wolne losy. Do rywalizacji przystąpiła Sofia Kenin (WTA 164), która na początek pokonała 6:0, 7:6(5) Storm Hunter (WTA 200). W pierwszym secie Amerykanka oddała rywalce 11 punktów. W drugim nie uniknęła problemów. Prowadziła 3:1, by stracić cztery gemy z rzędu. Ostatecznie mistrzyni Australian Open 2020 zakończyła mecz w tie breaku. W nim od 3-5 wywalczyła cztery ostatnie punkty.

W ciągu 84 minut obie tenisistki miały po sześć break pointów. Kenin dwa razy oddała podanie, a uzyskała pięć przełamań. Było to jej pierwsze spotkanie z Hunter. Była czwarta singlistka rankingu próbuje wrócić na wysoki poziom po zdrowotnych problemach. Kolejną jej rywalką będzie Ukrainka Anhelina Kalinina.

Odpadła Sloane Stephens (WTA 47), która przegrała 4:6, 6:3, 2:6 z Shelby Rogers (WTA 42). W trwającym godzinę i 51 minut meczu mistrzyni US Open 2017 zaserwowała sześć asów, ale spożytkowała tylko jeden z trzech break pointów. Jej rodaczka również miała trzy szanse na przełamanie i wszystkie wykorzystała. Stephens w Miami zdobyła tytuł w 2018 roku. Rogers będzie pierwszą rywalką Aryny Sabalenki.

Marketa Vondrousova (WTA 103) wygrała 6:4, 6:1 z Tatjaną Marią (WTA 65). W ciągu 66 minut czeska finalistka Rolanda Garrosa 2019 i srebrna medalistka olimpijska (Tokio) wykorzystała sześć z 12 break pointów. Leylah Fernandez (WTA 53) pokonała 6:4, 6:3 Łesię Curenko (WTA 81). Kanadyjka w obu setach odrabiała straty. W pierwszym od 0:4 zgarnęła cztery gemy z rzędu. W drugim wróciła ze stanu 0:2. Fernandez jest finalistką US Open 2021.

Taylor Townsend (WTA 123) pokonała 6:4, 6:0 Annę Bondar (WTA 80). W ciągu 89 minut Amerykanka zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu okazji. Xinyu Wang (WTA 61) zwyciężyła 3:6, 6:4, 6:2 Annę-Lenę Friedsam (WTA 98). Chinka odrodziła się ze stanu 3:6, 1:3.