Cenna wygrana Alicji Rosolskiej w Miami. Polka lepsza od byłej liderki

Alicja Rosolska przystąpiła w czwartek do rywalizacji w turnieju debla prestiżowych zawodów WTA 1000 na kortach twardych w Miami. Polska tenisistka i Rumunka Monica Niculescu wygrały pierwszy mecz.

Rafał Smoliński
Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
W Indian Wells para Alicja Rosolska i Monica Niculescu nie odniosła żadnego zwycięstwa, bowiem już na inaugurację lepsze okazały się Magda Linette i Catherine McNally. Polka i Rumunka nie były faworytkami również meczu I rundy w Miami, lecz zdołały pokonać duet Kirsten Flipkens i Bethanie Mattek-Sands 6:2, 7:6(4). Amerykanka to była liderka rankingu deblistek.

Czwartkowe spotkanie było meczem walki. Obie pary miały sporo break pointów. Warszawianka i jej partnerka aż 14 razy uratowały się przed stratą serwisu. Dały się przełamać tylko raz, gdy w drugim secie podawały po zwycięstwo.

W premierowej odsłonie Rosolska i Niculescu były zagrożone niemal w każdym swoim gemie serwisowym. Przetrwały jednak napór ze strony Flipkens i Mattek-Sands. To polsko-rumuńska para zdobyła przełamania w pierwszym i piątym gemie. Partię otwarcia mogła zakończyć już przy wyniku 5:1, lecz ostatecznie wykorzystała czwartego setbola, w ósmym gemie.

Drugi set był jeszcze bardziej wyrównany i pełen emocji. Rosolska i Niculescu przełamały na 2:1 i długo pilnowały przewagi. W 10. gemie nie wykorzystały piłki meczowej i belgijsko-amerykański duet wyrównał na po 5. Więcej przełamań nie było, dlatego decydował tie-break. Rozgrywkę tę znakomicie rozegrały Polka i Rumunka, które na zmianę stron schodziły prowadząc 5-1. Po chwili wykorzystały czwartego meczbola i zakończyły spotkanie.

Rosolska i Niculescu zwyciężyły po 101 minutach gry 6:2, 7:6(4) i awansowały do 1/8 finału turnieju debla zawodów Miami Open 2023. Kolejne przeciwniczki Polka i Rumunka poznają w piątek, gdy zmierzą się ze sobą rozstawione z szóstym numerem Australijka Storm Hunter i Belgijka Elise Mertens oraz Japonka Miyu Kato i Indonezyjka Aldila Sutjiadi.

Miami Open, Miami (USA)
WTA 1000, kort twardy (Laykold), pula nagród 8,8 mln dolarów
czwartek, 23 marca

I runda gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska) / Monica Niculescu (Rumunia) - Kirsten Flipkens (Belgia) / Bethanie Mattek-Sands (USA) 6:2, 7:6(4)

Czy Alicja Rosolska i Monica Niculescu awansują do ćwierćfinału?