Maratońskie mecze w Miami. Felix Auger-Aliassime znów miał problemy z Brazylijczykiem

Felix Auger-Aliassime potrzebował 2,5 godziny walki, by pokonać Thiago Monteiro w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Miami. Po maratońskich meczach odpadli Matteo Berrettini, Alex de Minaur i Daniel Evans.

Marcin Motyka
Felix Auger-Aliassime Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Felix Auger-Aliassime
W dwóch poprzednich meczach z Thiago Monteiro Felix Auger-Aliassime zawsze wygrywał, ale przychodziło mu to z trudem. W sobotę, w II rundzie turnieju ATP Masters 1000, w Miami tradycji spotkań tych tenisistów stało się zadość. Kanadyjczyk znów okazał się lepszy, ale ponownie musiał na to solidnie zapracować. Aby zwyciężyć 7:6(5), 7:6(8), potrzebował spędzić na korcie aż dwie godziny i 41 minut.

- Kluczowe dla mnie było, żebym był silny mentalnie. Za każdym razem, gdy on uderzał w linie, mówiłem sobie, że muszę próbować i patrzeć do przodu - powiedział, cytowany przez atptour.com, rozstawiony z numerem piątym Auger-Aliassime, który w III rundzie zmierzy się z Francisco Cerundolo, turniejową "25".

Sobota w Indian Wells stała pod znakiem maratońskich pojedynków. W najbardziej wyrównanym Quentin Halys obronił trzy meczbole i po trzech godzinach i 18 minutach walki pokonał 6:7(5), 7:6(3), 7:6(8) oznaczonego numerem 15. Alexa de Minaura. Kolejnym rywalem Francuza będzie Mackenzie McDonald. Amerykanin po dwóch tie breakach i 136 minutach rywalizacji ograł turniejową "19", Matteo Berrettiniego.

Alex Molcan i Yoshihito Nishioka grali ze sobą przez dwie godziny i 39 minut. Ostatecznie Słowak sprawił niespodziankę i wygrał z oznaczonym numerem 28. Japończykiem 7:6(5), 1:6, 6:2.

Trzysetową batalię przegrał również inny rozstawiony, z numerem 23., Daniel Evans. Brytyjczyk trzykrotnie został przełamany i uległ 6:4, 3:6, 2:6 Lorenzo Sonego. Pojedynek trwał dwie godziny i 30 minut.