Nocny dreszczowiec w Miami. Mistrzyni z Indian Wells uciekła przed porażką

Jelena Rybakina i Hiszpanka Paula Badosa stoczyły niesamowitą batalię w Miami (WTA 1000). Zwyciężyła Kazaszka po obronie piłki meczowej. Kolejną rywalką mistrzyni turnieju w Indian Wells będzie Belgijka Elise Mertens.

Jelena Rybakina PAP/EPA / Na zdjęciu: Jelena Rybakina
Jelena Rybakina (WTA 7) do Miami przyjechała umocniona triumfem w Indian Wells. Na Florydzie ma za sobą dwie trzysetowe przeprawy. Na początek odprawiła Annę Kalinską. W III rundzie w sesji nocnej Kazaszka była o krok od porażki. Obroniła piłkę meczową i zwyciężyła 3:6, 7:5, 6:3 Paulę Badosę (WTA 29).

Rybakina odrodziła się ze stanu 3:6, 2:4. W drugim secie wyrównała na 4:4, ale mało brakowało, a straciłaby dwa kolejne gemy. Przy 4:5 odparła piłkę meczową, a następnie zaliczyła przełamanie na 6:5 po twardej walce na przewagi. Następnie zakończyła seta przy własnym podaniu. W trzeciej partii Kazaszka od 2:3 zgarnęła cztery gemy z rzędu.

Mecz trwał dwie godziny i 31 minut. Rybakina zaserwowała 12 asów, a Badosa miała tylko cztery. Kazaszka popełniła cztery podwójne błędy, a Hiszpanka zrobiła ich osiem. Obie tenisistki miały po 15 break pointów. Mistrzyni Wimbledonu pięć razy oddała podanie, a uzyskała sześć przełamań. Poprawiła na 3-4 bilans spotkań z Badosą, triumfatorką turnieju w Indian Wells z 2021 roku.

Kolejną rywalką Rybakiny będzie Elise Mertens (WTA 39), która pokonała 6:4, 6:3 Petrę Martić (WTA 41). W ciągu godziny i 48 minut Belgijka zaserwowała dziewięć asów i popełniła 13 podwójnych błędów. Odparła pięć z siedmiu break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu szans.

Martina Trevisan (WTA 24) wygrała 4:6, 7:5, 6:4 z Claire Liu (WTA 59). W trwającym trzy godziny i 17 minut meczu Włoszka zniwelowała 14 z 19 break pointów i spożytkowała sześć z 11 szans na przełamanie. Zdobyła o pięć punktów więcej od Amerykanki (117-112).