Hubert Hurkacz bronił walecznie. Nagle rywal wzbił się w powietrze [WIDEO]

Polak odpadł w turnieju ATP w Miami z powodu porażki z Adrianem Mannarino. Oba przegrane przez Huberta Hurkacza sety zakończyły się tie-breakiem. W pierwszym z nich Mannarino efektownie zdobył punkt.

Hubert Hurkacz z meczu z Adrianem Mannarino Twitter / Tennis TV / Hubert Hurkacz z meczu z Adrianem Mannarino
W pierwszym secie obaj tenisiści zwyciężali w gemach serwisowych i rozstrzygnęli partię dopiero w tie-breaku. Najmocniej pachniało przełamaniem na początku partii. W pierwszym gemie Hubert Hurkacz obronił dwa break pointy z rzędu, a w drugim Adrian Mannarino wrócił do równowagi od stanu 0:40.

Później podający zawodnicy nie byli pod podobną presją odbierającego. W tie-breaku zwyciężył Francuz i był od tego momentu bliżej awansu.

W tie-breaku Adrian Mannarino popisał się efektowną akcją na miarę prowadzenia 6:5 i ostatecznie wykorzystanej piłki meczowej. Francuz serwował, po czym mieszanką forhendów i bekhendów dystansował Hurkacza.

Mannarino przyspieszył wymianę świetnym zagraniem po prostej i choć Polak walecznie bronił, to wobec następnego uderzenia z wyskoku był bezradny. Kibice nagrodzili tenisistę zasłużonymi brawami. Akcję można zobaczyć poniżej.

W drugim secie Hurkacz przełamał serwis przeciwnika, ale nie utrzymał tej przewagi. Mannarino dobrał się do podania Polaka i ponownie runda została zakończona tie-breakiem. Doświadczony Francuz nie oddał w nim ani jednej piłki i to on pozostał w walce o turniejowe zwycięstwo w Miami.

Czy Hubert Hurkacz wygra w karierze turniej wielkoszlemowy?