"W drugim secie wszystko wydawało się być pod kontrolą". Skrót meczu Linette - Pegula [WIDEO]

Magda Linette w czwartej rundzie turnieju WTA 1000 w Miami spotkała się z trzecią rakietą świata, Jessicą Pegulą. Amerykanka zwyciężyła 6:1, 7:5 i awansowała dalej. W drugim secie Polka wypuściła z rąk prowadzenie 5:2. Zobacz skrót tego pojedynku.

Jakub Fordon
Magda Linette wypuściła z rąk drugiego seta i przegrała mecz Twitter / CANAL+ Sport / Na zdjęciu: Magda Linette wypuściła z rąk drugiego seta i przegrała mecz
Znakomicie w sezon weszła Magda Linette. W singlu podczas Australian Open doszła aż do półfinału, gdzie wyeliminowała ją Aryna Sabalenka. Tym samym zaprezentowała się tam lepiej niż m.in. Iga Świątek.

Jednak od tego turnieju w kolejnych radziła sobie znacznie poniżej oczekiwań. W imprezie WTA 1000 w Miami znów pokazała, że jest w stanie wygrywać z wyżej notowanymi rywalkami. W USA wyeliminowała bowiem Wiktorię Azarenkę.

O awans do ćwierćfinału przyszło jej mierzyć się z trzecią rakietą świata, Jessicą Pegulą. Obie tenisistki znają się bardzo dobrze, bowiem prywatnie są przyjaciółkami. Jednak w oficjalnym meczu na korcie przyszło im rywalizować po raz pierwszy.

Premierowa odsłona potrwała 29 minut. Amerykanka zdominowała naszą tenisistkę, która zdołała ugrać tylko jednego gema, co ciekawe przy serwisie przeciwniczki. W drugim secie lepiej radziła sobie Polka.

W prawie dwuminutowym skrócie nie zabrakło jej dobrych zagrań, po których zbliżała się do wyrównania stanu pojedynku. W końcu prowadziła 5:2 z przewagą dwóch przełamań. Jednak do głosu zdołała dojść rywalka, która odrobiła stratę wygrywając pięć gemów z rzędu. Ostatecznie zamknęła to starcie w dwóch setach.

"W drugim secie wszystko wydawało się być pod kontrolą" - napisano pod dodanym nagraniu na Twitterze Canal Plus Sport.