Wrócił do zdobywania trofeów. Danił Miedwiediew mistrzem Miami Open

Danił Miedwiediew wygrał rozgrywany na kortach twardych turniej ATP Masters 1000 w Miami. W niedzielnym finale moskwianin w dwóch setach pokonał Jannika Sinnera i zdobył 19. tytuł w karierze.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Kilka tygodni temu Danił Miedwiediew zanotował niezwykłą serię trzech tytułów z rzędu (w Rotterdamie, Dosze i w Dubaju). Następnie przegrał finał imprezy w Indian Wells. Ale szybko wrócił do zdobywania trofeów. W niedzielę pokonał 7:5, 6:3 Jannika Sinnera i cieszył się z mistrzostwa w turnieju ATP Masters 1000 w Miami.

Początek wskazywał, że mecz może być długi i zacięty. Obaj rozgrywali długie wymiany, a gemy ciągnęły się niemal w nieskończoność. Jako pierwszy przewagę osiągnął Sinner, który w piątym gemie po fantastycznym półwoleju wywalczył przełamanie.

Strata podania zadziałała jednak pobudzająco na Miedwiediewa. Moskwianin błyskawicznie odrobił breaka i zaczął dyktować warunki na korcie. Gdy wydawało się, że o losach inauguracyjnej odsłony zadecyduje tie break, Sinner zaczął seryjnie popełniać błędy. W efekcie Miedwiediew wygrał tę partię 7:5.

W początkowej fazie drugiego seta tenisiści mieli problemy ze skutecznością serwisu. Pierwsze cztery gemy przyniosły aż trzy przełamania. Dwa z nich zdobył Miedwiediew, który tym samym objął prowadzenie 3:1.

Rozstawiony z numerem czwartym moskwianin tej przewagi już nie stracił. Spokojnie utrzymywał własne podania i zmierzał ku zwycięstwu. W ostatnim gemie wytrzymał presję, wygrał go do zera, na koniec posyłając skuteczny serwis.

Mecz trwał 94 minuty. W tym czasie Miedwiediew zaserwował dziewięć asów, dwukrotnie został przełamany i wykorzystał cztery z sześciu break pointów. Co ciekawe, obaj zakończyli spotkanie z takim samym bilansem zagrań kończących do niewymuszonych błędów (27-14).

Dla 27-letniego Miedwiediewa to 19. w karierze tytuł w głównym cyklu, a piąty rangi Masters 1000. Za triumf w Miami otrzyma 1000 punktów do rankingu ATP i ponad 1,2 mln dolarów premii finansowej.

Z kolei 21-letni Sinner poniósł trzecią porażkę w swoim dziesiątym finale na poziomie głównego cyklu. W meczu o tytuł imprezy Masters 1000 zagrał po raz drugi (w 2021 roku, także w Miami, uległ Hubertowi Hurkaczowi). Za występ w Miami Open Włoch zainkasuje 600 "oczek" oraz 662,3. tys. dolarów.