Pracowity dzień Kacpra Żuka. Mieszane nastroje Polaka

Kacper Żuk odpadł z turnieju singlistów w Challengerze w Splicie. Wspólnie z Denisem Mołczanowem sprawił z kolei pozytywną niespodziankę w deblu. Występ w Chorwacji zakończyli Karol Drzewiecki i Szymon Walków.

Kacper Żuk Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kacper Żuk
Przeciwnikiem Kacpra Żuka w meczu o wejście do ćwierćfinału turnieju singlistów był rozstawiony z numerem trzecim Norbert Gyombos. Konfrontacja okazała się zacięta, a o porażce Żuka zdecydowała krótka gra na przewagi w tie-breaku w trzecim secie. Polak okazał się lepszy od Słowaka tylko w drugim secie i choć wysoko zawiesił poprzeczkę, to musiał uznać wyższość przeciwnika.

Kacper Żuk niebawem powrócił na kort ziemny w Splicie i wspólnie z Denisem Mołczanowem rzucili wyzwanie rozstawionym z numerem trzecim Romanowi Jebavemu oraz Franko Skugorowi. Pojedynek był bardzo wyrównany i o zwycięstwie polsko-ukraińskiego duetu zdecydował super tie-break zakończony wynikiem 10:5. Była to pozytywna niespodzianka, a Kacper Żuk poprawił sobie samopoczucie po niepowodzeniu w singlu.

Następnymi przeciwnikami Żuka i Molczanowa będą Jason Taylor i Kai Wehnelt.

Karol Drzewiecki i Szymon Walków pożegnali się z turniejem deblistów po pierwszym meczu. Rozstawieni z numerem czwartym Polacy mogli liczyć na więcej, tymczasem ponieśli porażkę z Argentyńczykami - Marianem Navone i Juanem Bautistą Torresem. Także to starcie zakończyło się super tie-breakiem, a w nim południowcy zdobyli ostatni punkt na 10:6.

ATP Challenger Split:

II rundy gry pojedynczej:

Norbert Gombos (Słowacja, 3) - Kacper Żuk (Polska) 6:3, 3:6, 7:6 (6)

I runda gry podwójnej:

Denis Mołczanow (Ukraina) / Kacper Żuk (Polska) - Roman Jebavy (Czechy, 3) / Franko Skugor (Chorwacja, 3) 7:6 (7), 6:7 (5), 10:5