Rosjanka rozbita. Trzy Polki powalczą o tytuł w Rzymie

W wielkim stylu Magdalena Fręch awansowała do głównej drabinki turnieju WTA 1000 w Madrycie. Nasza tenisistka rozbiła Rosjankę Polinę Kudermetową 6:1, 6:2. Tym samym o tytuł we Włoszech powalczą trzy Polki.

Jakub Fordon
Magdalena Fręch Getty Images / Jose Manuel Alvarez/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Z uwagi na rozstawienie Iga Świątek i Magda Linette rozpoczną rywalizacje w Rzymie od drugiej rundy. Do tej dwójki dołączyć chciała kolejna Polka, Magdalena Fręch. Warunek był jeden - przejście dwuetapowych eliminacji.

W poniedziałek nasza tenisistka odprawiła Włoszkę, Federicę Urgesi. O wejście do głównej drabinki Fręch musiała walczyć z Poliną Kudermetową. To młodsza siostra bardziej znanej w tourze Weroniki Kudermetowej.

Rosjanka zanotowała lepszy start, bo udało jej się przełamać  na dzień dobry po wykorzystaniu drugiego break pointa. To jednak podrażniło Polkę, która popisała się znakomitą serią.

Pierwszy wygrany gem w tym spotkaniu był dla Kudermetowej ostatnim w premierowej odsłonie. W kolejnych dominowała Fręch i to ona zwyciężyła seta wynikiem 6:1.

II partię znów lepiej mogła zacząć Rosjanka. Podczas długiego gema przy serwisie naszej tenisistki wypracowała ona trzy break pointy, ale żaden z nich nie został wykorzystany. To się szybko zemściło, bo po utrzymaniu podania Fręch przełamała rywalkę.

Ostatecznie Polka ponownie popisała się świetną serią, wygrywając pięć gemów z rzędu. W momencie, gdy prowadziła 5:1, Kudermetowa po raz drugi w tym secie utrzymała serwis. To jednak nic nie zmieniło, bo chwilę później Fręch wykorzystała meczbola.

To drugi turniej z rzędu rangi WTA, w którym wystąpi nasza tenisistka. Przez kwalifikacje przebiła się również w Madrycie, gdzie dotarła do trzeciej rundy. Tam zatrzymała ją trzecia rakieta świata, Jessica Pegula.

Nie jest jeszcze znana rywalka Fręch w pierwszej fazie turnieju w Rzymie.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
WTA 1000, kort ziemny, pula nagród 3,572 mln euro
wtorek, 9 maja

II runda eliminacji gry pojedynczej:

Magdalena Fręch (Polska, 10) - Polina Kudermetowa 6:1, 6:2

Przeczytaj także:
Carlos Alcaraz wyróżniony. Otrzymał nagrodę Laureusa

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)