Grigor Dimitrow wygrał mecz jednoręcznych artystów. Fabio Fognini poszedł za ciosem

W meczu tenisistów operujących jednoręcznym bekhendem Grigor Dimitrow bez straty seta pokonał Grigora Dimitrowa i awansował do III rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Fabio Fognini poszedł za ciosem.

Marcin Motyka
Grigor Dimitrow Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Grigor Dimitrow
We współczesnym tenisie do takich meczów dochodzi coraz rzadziej. W piątek, w II rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie, zmierzyło się dwóch tenisistów uderzających jednoręcznym bekhendem - Grigor Dimitrow i Stan Wawrinka. Po prawie 100-minutowej rywalizacji okraszonej pięknymi zagraniami rozstawiony z numerem 26. Bułgar zwyciężył 6:4, 7:6(3).

Dimitrow zapisał na swoim koncie cztery asy, dwa przełamania i 21 uderzeń kończących. Wygrywając w piątek, Bułgar odniósł szóste zwycięstwo nad Szwajcarem w ich 13. konfrontacji.

Fabio Fognini poszedł za ciosem po wyeliminowaniu Andy'ego Murraya i uporał się z kolejnym wyżej notowanym rywalem. Niesiony dopingiem publiczności 35-letni Włoch, posiadacz dzikiej karty, ani razu nie dał się przełamać i pokonał 6:3, 7:6(6) oznaczonego numerem 30. Miomira Kecmanovicia.

O sprawienie niespodzianki pokusił się Gregoire Barrere. Francuz po ponad dwuipółgodzinnej batalii wygrał 4:6, 6:4, 7:6(4) z rozstawionym z numerem 11. Karenem Chaczanowem. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Francisco Cerundolo, oznaczony "24".

Sebastian Korda wciąż czeka na zwycięstwo po powrocie po trzymiesięcznej pauzie spowodowanej kontuzją nadgarstka. W piątek Amerykanin, turniejowa "22", przegrał 2:6, 6:7(5) z Romanem Safiullinem. Tym samym w III rundzie dojdzie do meczu kwalifikantów - 25-latek z Podolska zmierzy się z Alexeiem Popyrinem.

Odpadł również rozstawiony z numerem 23. Botic van de Zandschulp. Holender nie wykorzystał żadnego z sześciu break pointów, sam trzykrotnie oddał podanie i przegrał 2:6, 4:6 z Laslo Djere.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)