Nocne starcia w Rzymie. Publiczność poniosła faworyta gospodarzy

Niesiony dopingiem publiczności Jannik Sinner w trzech setach pokonał Aleksandra Szewczenkę i awansował do IV rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Trudną przeprawę ma za sobą też Alexander Zverev.

Marcin Motyka
Jannik Sinner PAP/EPA / Ettore Ferrari / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Jannik Sinner jest największą nadzieją miejscowych kibiców na sukces w turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. W niedzielną noc w dużej mierze dzięki wsparciu publiczności przetrwał trudne chwile w meczu III rundy z Aleksandrem Szewczenką, "szczęśliwym przegranym" z kwalifikacji. Niesiony gorącym dopingiem Włoch po ponad dwugodzinnej trudnej batalii zwyciężył 6:3, 6:7(4), 6:2.

Sinner w niedzielę zaserwował jednego asa, posłał 32 zagrania kończące i wykorzystał sześć z dziewięciu break pointów. Kolejnym przeciwnikiem rozstawionego z numerem ósmym Włocha będzie Francisco Cerundolo, turniejowa "24".

W 1/8 finału zameldował się także Cameron Norrie. Oznaczony numerem 13. Brytyjczyk zapisał na swoim koncie jednego asa oraz cztery przełamania i pokonał 6:2, 7:6(4) Martona Fucsovicsa. Jego kolejnym rywalem będzie najwyżej rozstawiony i broniący tytułu Novak Djoković.

Prawie 2,5 godziny w niedzielę spędził na korcie Alexander Zverev. Rozstawiony z numerem 19. Niemiec w zaległym meczu II rundy zmierzył się z Davidem Goffinem i po wyrównanym pojedynku wygrał z Belgiem 5:7, 6:3, 6:4. W III rundzie 26-latek z Hamburga zagra z Jeffreyem Johnem Wolfem, pogromcą Huberta Hurkacza.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)