WTA Luksemburg: Ula Radwańska odpada z Flipkens

Urszula Radwańska (WTA 68) uległa 4:6, 3:6 belgijskiej kwalifikantce Kirsten Flipkens (WTA 85) we wtorkowym spotkaniu I rundy halowego turnieju WTA w Luksemburgu (pula nagród 220 tys. dol.).

Krzysztof Straszak

To siódma porażka w ósmym meczu od sierpnia, kiedy to kuriozalnie 18-letnia Radwańska osiągnęła najlepszy wynik w sezonie. Debiutancka przygoda drugiej rakiety kraju także z imprezą w stolicy Luksemburgu, jak kolejno w Cincinnati, US Open, Seulu, Tokio i Pekinie trwała tylko jeden mecz.

Krakowianka już w pierwszym gemie straciła podanie po jednym jedynym break poincie, który ustawił całego seta. A tu już na początku drugiej partii pojawiła się pierwsza szansa na przełamanie, której nasza zawodniczka nie tylko nie wykorzystała, ale zaraz potem do zera upuściła serwis na 1:2, po czym wydarzenia potoczyły się bardzo podobnie jak w secie otwierającym.

W kwalifikacjach turnieju w przedostatnim tygodniu kalendarza WTA szybko odpadła Marta Domachowska. Na pierwszym z bocznych kortów po spotkaniu Radwańskiej odbędzie się jeszcze jedno spotkanie singlowe, a potem zagrają tam w meczu I rundy debla Alicja Rosolska i Klaudia Jans.