Nagranie podbija sieć. Idealne zachowanie Świątek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / WTA / Iga Świątek w meczu z Jeleną Rybakiną
Twitter / WTA / Iga Świątek w meczu z Jeleną Rybakiną

Dłonie same składały się do oklasków. Iga Świątek popisała się świetnym odegraniem w obronie, przejęła inicjatywę w wymianie, a następnie umieściła piłkę w samym narożniku pola Jeleny Rybakiny.

W tym artykule dowiesz się o:

Iga Świątek i Jelena Rybakina doszły do ćwierćfinału bez przegranego seta. W najlepszej ósemce jako pierwsza zameldowała się reprezentantka Kazachstanu, która swój poprzedni mecz rozegrała w poniedziałek. Tego samego dnia na kort miała wyjść Świątek, ale na przeszkodzie stanął deszcz. Liderka rankingu WTA wyeliminowała Donnę Vekić dopiero we wtorek wczesnym popołudniem.

W środę Polka pojawiła się na korcie późnym wieczorem i była mocno rozpędzona od początku meczu. Iga Świątek zdominowała przeciwniczkę, która w tym sezonie okazała się od niej lepsza w dwóch meczach. Pierwszy set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem liderki rankingu WTA 6:2.

Na początku drugiej partii Iga Świątek popisała się znakomitą akcją, w której niczego nie zabrakło. Dłonie same składały się do oklasków, kiedy Polka trafiła forhendem w sam narożnik kortu, ale i wcześniej, kiedy wybroniła się po groźnym zagraniu Rybakiny. Świątek przejęła inicjatywę w wymianie w podręcznikowy sposób.

Jelenie Rybakinie po takich akcjach przeciwniczki mogły opaść ręce. Od początku meczu miała problem z poskromieniem Polki, a precyzyjne uderzenia odbierały nadzieję na jej pokonanie.