Magdalena Fręch z pierwszym zwycięstwem. Tyle już zarobiła w Paryżu

Magdalena Fręch ma za sobą pierwszy mecz w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie. Polka udanie rozpoczęła rywalizację, pokonując wyżej notowaną Chinkę Shuai Zhang 6:1, 6:1. Sprawdź, ile nasza tenisistka zarobiła już w Paryżu.

JF
Magdalena Fręch Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Od pierwszej rundy rywalizację w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie rozpoczęła jedyna nierozstawiona Polka, Magdalena Fręch. W pierwszym spotkaniu przyszło jej rywalizować z Chinką Shuai Zhang, oznaczoną numerem 29. Faworytką tego starcia była nasza tenisistka, bo jej rywalka miała serię siedmiu porażek z rzędu i czekała na zwycięstwo w singlu od 31 stycznia.

Na te przyjdzie jej jeszcze poczekać. W Paryżu to Fręch zwyciężyła 6:1, 6:1. Ich spotkanie potrwało zaledwie 49 minut, po których Polka zameldowała się w drugiej fazy Wielkiego Szlema. Co ciekawe, poprzedni mecz Zhang zakończył się w tym czasie, wówczas Anna-Lena Friedsam wygrała 6:0, 6:0.

We francuskim turnieju pula nagród wynosi 49,6 miliona euro (223,6 mln złotych). Po połowie przeznaczono na imprezy dla kobiet i mężczyzn. Za zwycięstwo można zainkasować 2,3 mln euro (10,423 mln złotych).

Fręch już w tym momencie zarobiła 97 tysięcy euro, co w przeliczeniu daje kwotę 439,6 tys. złotych. Dorobek ten powiększy się, jeżeli nasza tenisistka awansuje do trzeciej rundy Rolanda Garrosa.

O awans przyjdzie jej walczyć z Czeszką Sarą Bejlek lub Rosjanką Kamillą Rachimową. Swoją kolejną rywalkę Polka pozna jeszcze w niedzielę.

Jeżeli 25-latka wygrać drugi mecz w Paryżu, zamelduje się w trzeciej fazie turnieju. To będzie wiązać się z zarobkiem rzędu 142 tys. euro, czyli 643,5 tys. złotych.

Przeczytaj także:
Lawina komentarzy po wielkim meczu Polki na Roland Garros

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magdalena Fręch awansuje do trzeciej rundy?