Hubert Hurkacz poznał następnego rywala. To zwycięzca pięciosetowej bitwy

Tallon Griekspoor będzie rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych wielkoszlemowego Roland Garros 2023. W niedzielę Holender w pięciu setach pokonał kwalifikanta Pedro Martineza.

Marcin Motyka
Tallon Griekspoor PAP/EPA / Caroline Blumberg / Na zdjęciu: Tallon Griekspoor
Tallon Griekspoor przed rozpoczęciem Rolanda Garrosa zmagał się z problemami zdrowotnymi, przez które nie dokończył występu w turnieju w Genewie. Na początek rywalizacji w Paryżu Holender tymczasem musiał sięgnąć fizycznych limitów. Ostatecznie, po trzech godzinach i 40 minutach rywalizacji, pokonał 6:4, 2:6, 0:6, 7:5, 6:3 kwalifikanta Pedro Martineza.

To był mecz zwrotów sytuacji. W pewnym momencie wydawało się, że Griekspoor nie ma szans wyjść z niego zwycięsko. Po wygranym pierwszym secie w dwóch kolejnych ugrał ledwie dwa gemy i miał wyraźne kłopoty.

Jednak Holender zdołał się odrodzić i toczyć wyrównaną walkę z przedłużającym wymiany rywalem. W czwartej odsłonie odrobił stratę 2:4 i wygrał 7:5, a w piątym wykazał się fantastycznym finiszem, zdobywając cztery końcowe gemy.

Griekspoor w niedzielę zaserwował 11 asów, siedmiokrotnie został przełamany, wykorzystał sześć z 16 break pointów, posłał 63 zagrania kończące, popełnił 60 niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 142 punkty, o cztery mniej od Martineza.

Tym samym Griekspoor został rywalem w II rundzie rozstawionego z numerem 13. Huberta Hurkacza. Będzie to pierwszy mecz pomiędzy tymi tenisistami.

26-latek z Haarlem aktualnie zajmuje 39. miejsce w rankingu ATP. Najwyżej był 34. W zawodowej karierze zdobył jeden tytuł w głównym cyklu - w Pune. Jego najlepszym wielkoszlemowym wynikiem jest III runda Australian Open 2023.

Spotkanie Hurkacza z Griekspoorem odbędzie się w środę.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 49,6 mln euro
niedziela, 28 maja

I runda gry pojedynczej:

Tallon Griekspoor (Holandia) - Pedro Martinez (Hiszpania, Q) 6:4, 2:6, 0:6, 7:5, 6:3