Ukrainka zapytała Sabalenkę o wojnę. Wprost. Tak odpowiedziała

Aryna Sabalenka pokonała swoją rodaczkę Irynę Szymanowicz i awansowała do III rundy Rolanda Garrosa. W trakcie konferencji prasowej musiała zmierzyć się z niewygodnymi dla siebie pytaniami dotyczącymi wojny w Ukrainie.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Aryna Sabalenka PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Aryna Sabalenka wielokrotnie mierzyła się z pytaniami dotyczącymi wojny w Ukrainie. Białorusinka regularnie powtarzała, że nikt z białoruskich i rosyjskich sportowców nie wspiera wojny.

Po meczu II rundy Rolanda Garrosa, w którym pokonała Irynę Szymanowicz, jedna z ukraińskich dziennikarek postanowiła raz jeszcze poruszyć ten temat.

- Chciałabym zadać dwa pytania. Pierwsze dotyczy Białorusi. W 2020 roku podpisałaś list wspierający Alaksandra Łukaszenkę w czasie, gdy reżim torturował i bił ludzi protestujących na ulicach. Po wszystkim pokazałaś, jak wspólnie świętujecie Nowy Rok. Jak to możliwe, że potencjalna liderka rankingu i dyktator... - mówiła Daria Meszczeriakowa.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"

Sabalenka przerwała jednak jej pytanie. - Nie mam żadnego komentarza dla ciebie. Dziękuję za twoje pytanie - odpowiedziała.

Ukraińska dziennikarka jednak nie zamierzał odpuścić. Wypomniała Sabalence, że cały czas powtarza, że "nikt nie wspiera wojny".

- Ale czy potrafisz powiedzieć sama sobie: "ja, Aryna Sabalenka, kategorycznie potępiam fakt, że Białoruś atakuje Ukrainę rakietami i chcę, żeby to się skończyło? - zapytała.

Raz jeszcze Sabalenka odpowiedziała, że nie zamierza komentować sprawy. Gdy dziennikarka podjęła kolejną próbę zadania pytania, do akcji wkroczył moderator konferencji. - Dała jasno do zrozumienia, że nie zamierza odpowiedzieć na to pytanie - stwierdził.

- Nie mam żadnego komentarza dla ciebie. Dziękuję za pytanie - zakończyła swoją odpowiedź wiceliderka światowego rankingu.

W III rundzie Rolanda Garrosa Aryna Sabalenka zagra z Rosjanką Kamillą Rachimową. Ta wyeliminowała w swoim ostatnim meczu Magdalenę Fręch.

Czytaj także:
Ależ riposta Świątek. Dziennikarz przeprosił
Skandaliczne słowa Rosjanina po tym, co spotkało Kostiuk. Powinien się wstydzić!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Aryna Sabalenka zostanie w przyszłości liderką rankingu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×