Hubert Hurkacz w III rundzie Rolanda Garrosa. Kiedy następny mecz Polaka?

W III rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych wielkoszlemowego Roland Garros 2023 Hubert Hurkacz zmierzy się z Juanem Pablo Varillasem. Mecz Polaka z Peruwiańczykiem odbędzie się w piątek.

Marcin Motyka
Hubert Hurkacz PAP/EPA / TERESA SUAREZ / Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz ma za sobą dwa pięciosetowe mecze w Roland Garros 2023. Po tym, jak w niedzielę wygrał 6:3, 5:7, 6:4, 2:6, 6:4 z Davidem Goffinem, w środę, w II rundzie, również na pełnym dystansie okazał się lepszy od Tallona Griekspoora. Pokonał Holendra - 6:3. 5:7, 6:7(13), 7:6(5), 6:4.

Polak w środę musiał wznieść się na wyżyny wytrzymałości fizycznej i mentalnej. Spędził na korcie aż cztery godziny i 41 minut i wyszedł z bardzo trudnej sytuacji, gdy w czwartym secie przegrywał 3:5.

Kolejnym rywalem Hurkacza będzie Juan Pablo Varillas, z którym jeszcze nigdy nie grał. Co ciekawe, Peruwiańczyk, aktualnie 94. tenisista świata, także wygrał dwa pięciosetowe pojedynki - z Junchengiem Shangiem i Roberto Bautistą. Warty podkreślenia jest fakt, że w obu tych spotkaniach odrabiał stratę 0-2 w partiach.

Mecz Hurkacza z Varillasem odbędzie się w piątek. Dokładna godzina rozpoczęcia nie jest jeszcze znana.

Szkoda, że państwo tego nie widzieli. Ale wpadka podczas meczu Hurkacza!

Czy Hubert Hurkacz awansuje do IV rundy?