Pewny pierwszy krok. Jan Zieliński i Hugo Nys pokonali tenisistów gospodarzy

Jan Zieliński i Hugo Nys pewnie awansowali do II rundy debla rozgrywanego na kortach ziemnych wielkoszlemowego Roland Garros 2023. W czwartek Polak i Monakijczyk w dwóch setach pokonali Richarda Gasqueta i Lucasa Pouille'a.

Marcin Motyka
Jan Zieliński Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Jan Zieliński
W styczniowym Australian Open, atakując z drugiego szeregu, Jan Zieliński i Hugo Nys doszli do finału. To oraz fakt, że przed dwoma tygodniami zdobyli tytuł w imprezie ATP Masters 1000 w Rzymie, sprawił, iż ich reputacja wzrosła i do Roland Garros przystąpili rozstawieni z numerem siódmym oraz w gronie kandydatów do wartościowego wyniku.

Rywalizację w turnieju w Paryżu Zieliński i Nys rozpoczęli w czwartek. W I rundzie trafili na francuskich posiadaczy dzikiej karty, doskonale znanych z rozgrywek singlowych, Richarda Gasqueta i Lucasa Pouille'a. Spotkania z reprezentantami gospodarzami zawsze są trudne, ale Polak i Monakijczyk znakomicie sobie poradzili i zwyciężyli 6:4, 6:2.

Zieliński i Nys rozpoczęli mecz najlepiej jak mogli i już na otwarcie przełamali Gasqueta. Dzięki temu wygrali pierwszego seta. Z kolei w drugiej partii wykazali się znakomitym finiszem i od stanu 1:2 zdobyli pięć gemów z rzędu.

Spotkanie trwało 79 minut. W tym czasie polsko-monakijski debel zaserwował cztery asy, przy własnym podaniu zdobył 40 z 53 rozegranych punktów, ani razu nie dał się przełamać i wykorzystał trzy z siedmiu break pointów.

W II rundzie rozstawieni z numerem siódmym Zieliński i Nys zmierzą się z utytułowanymi rywalami - parą Marcelo Melo / John Peers. Brazylijczyk to mistrz Roland Garros 2015 i Wimbledonu 2017 w duecie z Łukaszem Kubotem. Z kolei Australijczyk ma w dorobku triumf w Australian Open 2017.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 49,6 mln euro
czwartek, 1 czerwca

I runda gry podwójnej:

Jan Zieliński (Polska, 7) / Hugo Nys (Monako, 7) - Richard Gasquet (Francja, WC) / Lucas Pouille (Francja, WC) 6:4, 6:2