Jabeur nie dała się zaskoczyć Francuzce. 16-letnia tenisistka idzie jak burza

Ons Jabeur pewnie zameldowała się w III rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2023 w Paryżu. Tunezyjka odprawiła Francuzkę Oceane Dodin. 16-letnia Mirra Andriejewa rozbiła kolejną rywalkę.

Ons Jabeur PAP/EPA / CAROLINE BLUMBERG / Na zdjęciu: Ons Jabeur
Ons Jabeur (WTA 7) ma za sobą drugi mecz w tegorocznym Rolandzie Garrosie. Na początek rozprawiła się z Włoszką Lucią Bronzetti, która w sobotę zdobyła tytuł w Rabacie. W czwartek Tunezyjka pokonała 6:2, 6:3 Oceane Dodin (WTA 122).

W ciągu 71 minut Jabeur wywalczyła 21 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 12 break pointów. Pokusiła się o 25 kończących uderzeń przy 16 niewymuszonych błędach. Dodin miała 15 piłek wygranych bezpośrednio i 27 pomyłek. Kolejną rywalką Tunezyjki będzie Olga Danilović (WTA 105), która wygrała 6:2, 7:5 z Jasmine Paolini (WTA 53). W drugim secie Serbka od 1:5 zgarnęła sześć gemów z rzędu.

Mirra Andriejewa (WTA 143) nie zwalnia tempa. Rewelacyjna 16-letnia tenisistka w Paryżu wygrała już pięć meczów bez straty seta, z czego trzy w kwalifikacjach. W turnieju głównym dwóm rywalkom oddała po trzy gemy. W czwartek wielkoszlemowa debiutantka rozbiła 6:1, 6:2 Diane Parry (WTA 79).

W ciągu 77 minut Andriejewa wykorzystała pięć z 14 break pointów. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 11 kończących uderzeń przy 15 niewymuszonych błędach. Parry zanotowano 13 piłek wygranych bezpośrednio i 38 pomyłek.

Bernarda Pera (WTA 36) zwyciężyła 3:6, 6:4, 6:3 Donnę Vekić (WTA 22). Mecz trwał dwie godziny i 12 minut. Chorwatka zamieniła na przełamanie siedem z 12 szans. Amerykanka spożytkowała osiem z 20 break pointów.

Elisabetta Cocciaretto (WTA 44) wygrała 6:2, 6:3 z Simoną Waltert (WTA 128). Włoszka miała sześć szans na przełamanie i wszystkie wykorzystała. Obroniła sześć z ośmiu break pointów. Jekaterina Aleksandrowa (WTA 23) uzyskała sześć przełamań i rozbiła 6:2, 6:0 Annę-Lenę Friedsam (WTA 91).