Niesamowita statystyka Igi. Przed nią tylko absolutne legendy

Dwa mecze Igi Świątek podczas Roland Garros 2023 i dwa "bajgle" na koncie naszej zawodniczki. Pod tym względem Polka plasuje się w ścisłej czołówce, jeżeli chodzi o historię Wielkiego Szlema. Właśnie wyprzedziła legendarną Niemkę.

Krzysztof Kaczmarczyk
Iga Świątek Getty Images / Robert Prange / Iga Świątek
Do Paryża Iga Świątek pojechała bronić tytułu. Roland Garros uwielbia, gra tam znakomicie i nie inaczej jest w tym sezonie, gdzie ma już na swoim koncie dwa pewne triumfy.

Najpierw w I rundzie ograła 6:4, 6:0 Cristinę Bucsę. W czwartek stanęła na przeciwko Amerykanki Claire Liu i... powtórzyła wynik! Był dokładnie taki sam, czyli 6:4, 6:0.

Więcej o meczu Igi z II rundy przeczytasz tutaj -->> Pewny awans Igi Świątek. Amerykanka rozbita w drugim secie

Dwa z czterech setów wygranych w tej edycji Roland Garros do zera sprawiło, że Polka wyprzedziła wielką legendę tenisa Steffi Graf.

O co chodzi? O procent wygranych setów "do zera" w singlowych meczach w Wielkim Szlemie, do którego oczywiście zalicza się paryski French Open. Świątek wygrała bez straty gema dokładnie 17 ze 153 rozegranych setów, co daje odsetek na poziomie 11,1 procent.

Liderką zestawienia jest Margaret Court, która wygrała 18,6 procent swoich setów w Wielkim Szlemie "do zera". Kolejne na liście są Chris Evert (14,3 procent) i Monica Seles (11,5 procent).

Polka w tym zestawieniu - uwzględnia zawodniczki, które rozegrały minimum 100 setów - 4. miejsce. Graf wyprzedza aktualnie o 0,4 procent.

Kolejna szansa na popularnego "bajgla" już w sobotę 3 czerwca. Wtedy Świątek w III rundzie Roland Garros 2023 zmierzy się z Chinką Xinyu Wang.

Światowe media o meczu Igi Świątek. "Brutalnie zakończyła"
Świątek zdradziła, jak spędziła urodziny. "Nie jestem imprezowiczką"

Czy Iga Świątek zaliczy w tej edycji Roland Garros kolejne sety wygrane do zera?