Ile?! Niewyobrażalna seria Igi Świątek

Iga Świątek pędzi przez Roland Garros 2023 niczym walec. Nie tylko nie oddaje rywalkom setów, ale praktycznie nie daje im też... gemów. Ta seria była niesamowita!

Krzysztof Kaczmarczyk
Iga Świątek Twitter / Iga Świątek
Polska tenisistka w Paryżu broni wywalczonego przed rokiem tytułu (łącznie na Roland Garros triumfowała dwukrotnie, lata 2020, 2022). I na razie wszystko idzie zgodnie z planem.

A może nawet lepiej? Bo jak inaczej nazwać jej wyczyn niemal 100 godzin bez straty chociażby jednego gema!

Iga Świątek swoją niesamowitą serię rozpoczęła w pierwszym secie meczu II rundy przeciwko Claire Liu. dokładnie od stanu 5:4.

Polka postawiła stempel na 6:4, a potem... a potem wygrała kolejnych 22 gemów pod rząd! Drugi set z Liu wygrała już "do zera". Żadnego gema urwać nie zdołała również Xinyu Wang w meczu III rundy.

Kolejną rywalką była Łesia Curenko. Polka rozpoczęła od prowadzenia 4:0. I wtedy Ukrainka zdołała przełamać naszą tenisistkę. Seria Świątek zakończyła się więc na dokładnie 23 wygranych gemach z rzędu. Jak wyliczono nie przegrała żadnego przez prawie 98 godzin i 44 minuty tegorocznego Roland Garros!

I przypomnijmy, że Curenko po chwili (przy stanie 5:1 dla Świątek) skreczowała...

Teraz w ćwierćfinale rywalką Świątek będzie Coco Gauff. Spotkanie to odbędzie się na głównej arenie, czyli korcie Philippe'a Chatriera. Początek zaplanowano na godz. 12:30 w środę 7 czerwca. Tekstowa relacja na żywo na WP SportoweFakty (-->> TUTAJ).

Czy Iga Świątek wygra tegoroczny Roland Garros?