Mocny początek na trawie Jannika Sinnera. Falstart Borny Coricia

W swoim pierwszym w tym roku meczu na trawie Jannik Sinner oddał sześć gemów Aleksandrowi Bublikowi i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 250 w Den Bosch. Odpadł Borna Corić, który przegrał z Mackenzie'em McDonaldem.

Marcin Motyka
Jannik Sinner PAP/EPA / Sander Koning / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Jannik Sinner początkowo nie planował występu w turnieju ATP w Den Bosch. Jednak po niepowodzeniu w Rolandzie Garrosie, gdzie odpadł już w 1/32 finału, przyjął dziką kartę do głównej drabinki. Zmagania na holenderskiej trawie rozpoczął z przytupem i w środowym meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) pokonał 6:4, 6:2 Aleksandra Bublika.

- On bardzo dobrze serwuje i potrafi zagrać wszystko, więc musiałem być uważny. Ze swojej strony sądzę, że świetnie podawałem w ważnych momentach - mówił, cytowany przez atptour.com, Sinner, który w ciągu 83 minut gry posłał osiem asów, ani razu nie został przełamany i uzyskał trzy breaki.

Ćwierćfinałowym rywalem rozstawionego z numerem drugim Sinnera będzie Emil Ruusuvuori, z którym w głównym cyklu ma bilans 5-0, ale nigdy nie rywalizowali ze sobą na trawie. Fin w środę w trzech setach wyeliminował Ugo Humberta, turniejową "siódemkę".

Falstart na zielonej nawierzchni zanotował za to Borna Corić. Oznaczony numerem trzecim Chorwat nie wywalczył żadnego przełamania, sam dwukrotnie oddał podanie i w 86 minut przegrał 4:6, 4:6 z Mackenzie'em McDonaldem.

Amerykanin w 1/4 finału zmierzy się z rewelacją turnieju, Rinkym Hijikatą. Australijczyk, "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, po dwugodzinnym i trzysetowym pojedynku nieoczekiwanie okazał się lepszy od Marka-Andrei Hueslera.