Bez niespodzianki w Birmingham. Finał bez polskiej tenisistki

Magda Linette i Bernarda Pera nie zagrają w finale debla w Birmingham (WTA 250). Polka i Amerykanka nie sprawiły niespodzianki i przegrały z Ukrainką Martą Kostiuk i Czeszką Barborą Krejcikovą.

Magda Linette Materiały prasowe / PZT/Michał Jędrzejewski / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette i Bernarda Pera w Birmingham wygrały dwa mecze. Nie oddały seta Alicji Rosolskiej i Nadii Kiczenok oraz Lidzi Marozawej i Ingrid Gamarze Martins. W sobotę czekało je bardzo trudne zadanie, bo na ich drodze stanęły rozstawione z numerem drugim Marta Kostiuk i Barbora Krejcikova. Do niespodzianki nie doszło. Ukrainka i Czeszka pokonały Polkę i Amerykankę 6:3, 6:4.

Spotkanie trwało 72 minuty. Linette i Pera wykorzystały cztery z pięciu break pointów. Kostiuk i Krejcikova na przełamanie zamieniły sześć z 14 okazji. W drugim secie Polka i Amerykanka z 2:4 wyrównały na 4:4. Ukrainka i Czeszka szybko ostudziły ich zapał i zdobyły dwa gemy pieczętując awans do finału.

Linette i Pera razem osiągnęły półfinał Rolanda Garrosa 2021. Polka w swoim dorobku ma dwa deblowe tytuły w WTA Tour. Oba zdobyła w 2022 roku, w Charleston (ze Słowenką Andreją Klepac) i Eastbourne (z Serbką Aleksandrą Krunić). Pera może się pochwalić jednym triumfem. W ubiegłym sezonie wygrała turniej WTA 250 w Melbourne.

Obie tenisistki mogą się pochwalić również triumfami w singlu. Pera w ubiegłym sezonie była najlepsza w Budapeszcie i Hamburgu. Linette zwyciężyła w nowojorskim Bronksie (2019) i w Hua Hin (2020).

Krejcikova powalczy o 17. tytuł w deblu. W swoim dorobku ma siedem wielkoszlemowych triumfów. Wszystkie odniosła razem z Kateriną Siniakovą. Na trawie Czeszki dwa razy wygrały Wimbledon (2018, 2022). Kostiuk będzie miała szansę na drugie deblowe trofeum. W ubiegłym sezonie zwyciężyła w Portorożu z Terezą Martincovą.

Rothesay Classic Birmingham, Birmingham (Wielka Brytania)
WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 259,3 tys. dolarów
sobota, 24 czerwca

półfinał gry podwójnej:

Marta Kostiuk (Ukraina, 2) / Barbora Krejcikova (Czechy, 2) - Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) 6:3, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy w 2023 roku Magda Linette wygra turniej w deblu?