Świetny początek zeszłorocznego mistrza w Bastad. Syn Bjoerna Borga nie poszedł za ciosem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Tolga Akmen / Na zdjęciu: Francisco Cerundolo
PAP/EPA / Tolga Akmen / Na zdjęciu: Francisco Cerundolo

Francisco Cerundolo, zeszłoroczny mistrz rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Bastad, rywalizację o obronę tytułu rozpoczął od dwusetowego zwycięstwa nad Luką van Assche'em. Odpadł Leo Borg, syn słynnego Bjoerna.

W ubiegłym sezonie w Bastad Francisco Cerundolo zdobył pierwszy w karierze tytuł rangi ATP Tour. Po 12 miesiącach Argentyńczyk powrócił do szwedzkiego kurortu, aby bronić trofeum. Walkę o to osiągnięcie rozpoczął od II rundy (w I rundzie miał wolny los) i zwycięstwa 6:2, 6:3 z Luką van Assche'em.

Rozstawiony z numerem czwartym Cerundolo w ciągu 81 minut gry zaserwował pięć asów, przy własnym podaniu zdobył 35 z 56 rozegranych punktów i wykorzystał pięć z dziesięciu break pointów.

Kolejnym rywalem Cerundolo będzie jego rodak, Federico Coria. Argentyńczyk pokonał 6:4, 6:2 posiadacza dzikiej karty, Leo Borga, syna słynnego Bjoerna, 11-krotnego triumfatora imprez wielkoszlemowych. Tym samym 20-letni Szwed nie poszedł za ciosem po pierwszym w karierze wygranym meczu w głównym cyklu, czego dokonał we wtorek.

Lorenzo Musetti potrzebował 155 minut rywalizacji i decydującego tie breaka, aby ograć krajana, Matteo Arnaldiego. Włoch zakończył pojedynek dopiero za siódmym meczbolem, a wcześniej roztrwonił prowadzenie 4:1 w trzecim secie.

Oznaczony numerem trzecim Musetti w ćwierćfinale zmierzy się z Filipem Misoliciem. Austriak w ponad dwuipółgodzinnym spotkaniu kwalifikantów pokonał 4:6, 7:6(6), 6:4 Jozefa Kovalika, choć w drugiej partii był o dwa punkty od porażki, a w trzeciej przegrywał już 1:4.

Nordea Open, Bastad (Szwecja) ATP 250, kort ziemny, pula nagród 562,8 tys. euro środa, 19 lipca

II runda gry pojedynczej:

Lorenzo Musetti (Włochy, 3) - Matteo Arnaldi (Włochy) 6:3, 4:6, 7:6(6) Francisco Cerundolo (Argentyna, 4) - Luca van Assche (Francja) 6:2, 6:3 Federico Coria (Argentyna) - Leo Borg (Szwecja, WC) 6:4, 6:2 Filip Misolić (Austria, Q) - Jozef Kovalik (Słowacja, Q) 4:6, 7:6(6), 6:4