Demolka w Bydgoszczy. Słoweński finał rozstrzygnięty

W niedzielę poznaliśmy triumfatorkę zawodów ITF World Tennis Tour o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach ziemnych w Bydgoszczy. Decydujący pojedynek trwał tylko dwa sety.

Rafał Smoliński
Dalila Jakupović Getty Images / Tnani Badreddine/DeFodi Images / Na zdjęciu: Dalila Jakupović
O tytuł w zawodach Fale Loki Koki Cup 2023 starały się dwie reprezentantki Słowenii - Dalila Jakupović (WTA 255) i Nika Radisić (WTA 589). W finale górą okazała się faworytka. Najwyżej rozstawiona w Bydgoszczy 32-latka pewnie zwyciężyła rodaczkę 6:2, 6:1, a potrzebowała do tego 93 minut..

Jakupović postarała się o pięć przełamań, a sama obroniła siedem break pointów. W pierwszym secie odebrała serwis rywalce w trzecim oraz siódmym gemie. Z kolei w drugiej partii szybko odskoczyła na 4:0 i kontrolowała sytuację na korcie.

W takich okolicznościach Jakupović sięgnęła po szóste singlowe mistrzostwo na zawodowych kortach, ale pierwsze od 2018 roku. Tenisistka z Jesenic bardziej znana jest ze swojej gry w deblu, w którym ma na koncie tytuły rangi WTA oraz ćwierćfinał US Open 2018.

Jakupović wygrała zresztą wspólnie z Radisić turniej debla w Bydgoszczy. Jej 23-letnia krajanka chciała w niedzielę wywalczyć drugie singlowe mistrzostwo, ale będzie musiała na nie jeszcze poczekać. Po raz drugi w karierze uległa Jakupović. Wcześniej obie panie zmierzyły się we włoskim Grado, gdzie w 2020 roku rozegrały trzysetowy pojedynek. Ich spotkanie na polskiej mączce nie było aż tak wyrównane.