Polki na słoweńskiej mączce. Występ do zapomnienia Weroniki Falkowskiej

W poniedziałek rozpoczęły się zawody WTA 125 (WTA Challenger) na kortach ziemnych w Lublanie. Słoweńskiej mączki nie podbije w singlu jedna z dwóch Polek, Weronika Falkowska.

Rafał Smoliński
Weronika Falkowska Getty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Weronika Falkowska
W ramach I rundy zawodów Zavarovalnica Sava Ljubljana Weronika Falkowska (WTA 303) zmierzyła się z Sapfo Sakellaridi (WTA 284). Spotkanie trwało 90 minut, a zakończyło się pewnym zwycięstwem Greczynki 6:1, 6:2.

To nie był dobry mecz Polki. W pierwszym secie 23-latka miała problemy w każdym swoim gemie serwisowym. Skończyło się na przełamaniach w drugim oraz szóstym gemie. Nasza tenisistka miała tylko jednego break pointa, w gemie otwierającym spotkanie.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zasadniczo zmianie. Falkowska tym razem nie wypracowała ani jednej okazji na przełamanie. Greczynka wygrała od stanu 0:1 pięć gemów z rzędu, a następnie zwieńczyła pojedynek przy pierwszej piłce meczowej.

Tym samym Falkowska zakończyła udział w turnieju singla już po pierwszym spotkaniu. We wtorek do rywalizacji przystąpi druga z Biało-Czerwonych, Katarzyna Kawa. Jej przeciwniczką będzie jedna z faworytek gospodarzy, Dalila Jakupović.

Falkowska nie opuszcza jeszcze Lublany. Razem z Kawą wystąpi w deblu. Polki zostały rozstawione z drugim numerem, a ich przeciwniczkami na inaugurację będą Amerykanka Christina Rosca i Greczynka Sapfo Sakellaridi.

Zavarovalnica Sava Ljubljana, Lublana (Słowenia)