Dwa sety w finale z udziałem Polaka

Piotr Matuszewski i jego partner Kai Wehnelt potknęli się w finale turnieju ATP Challenger w rumuńskim Sibiu. Duet ten musiał uznać wyższość Andrewa Paulsona i Michaela Vrbensky'ego.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Piotr Matuszewski Materiały prasowe / Polski Związek Tenisowy/Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Piotr Matuszewski
W rumuńskim Sibiu Piotr Matuszewski rywalizował wspólnie z Kaiem Wehneltem. I trzeba powiedzieć wprost, że ich współpraca układała się wyśmienicie. Najwyżej rozstawiony duet dotarł do finału.

W nim ich rywalami byli Czesi Andrew Paulson i Michael Vrbensky, którzy w Rumunii zostali rozstawieni z "czwórką". Pojedynek ten nie miał większej historii, potrwał 46 minut, a polsko-niemiecka para ugrała jedynie cztery gemy.

W premierowej odsłonie wyrównaną rywalizację oglądaliśmy do stanu 2:2. Od tego momentu rozpoczęła się dominacja Czechów, którzy wygrywali już do samego końca. Trzy z czterech kolejnych gemów zakończyło się zwycięstwem Paulsona i Vrbensky'ego bez straty punktu.

W II partii prowadzący w tym spotkaniu Czesi rozpoczęli swoją dominację znacznie wcześniej. Matuszewski i Wehnelt wygrali pierwszego gema, by następnie przegrać pięć z rzędu. Ostatecznie jeszcze raz udało im się utrzymać podanie, a chwilę później to samo uczynili rywale, wobec czego zamknęli ten mecz.

ATP Challenger Sibiu:

Andrew Paulson / Michael Vrbensky (Czechy, 4) - Piotr Matuszewski (Polska, 1) / Kai Wehnelt (Niemcy, 1) 6:2, 6:2

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przyjrzyj się dokładnie. Skradła show w centrum miasta
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×