"Myślę, że to mądre". Świątek odpowiedziała na żale Rybakiny i Sabalenki

Jelena Rybakina i Aryna Sabalenka skrytykowały ostatni pomysł WTA. Jak na to wszystko zareagowała Iga Świątek? - Ta zasada jest w porządku - przyznała druga rakieta świata. O co chodzi?

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Jelena Rybakina i Iga Świątek Getty Images / Jelena Rybakina i Iga Świątek
Napisać, że Jelena Rybakina była w ostatnim czasie wściekła na WTA, to tak, jakby nie napisać nic. "Jak zawsze świetna decyzja WTA" - napisała w mediach społecznościowych (więcej -->> TUTAJ).

Wszystko związane jest z nowym przepisem performance bye. Jego celem jest promowanie zawodniczek, które tydzień przed danym turniejem dojdą do co najmniej półfinału.

Dzięki temu w pierwszej rundzie otrzymają wolny los. Taka sytuacja miała miejsce chociażby podczas WTA 500 w Tokio. I Rybakina okazała się być niejako ofiarą tego przepisu.

Dodajmy, że zwykle wolny los otrzymywały cztery najwyżej notowane tenisistki, co pozwalało im rozpocząć grę od drugiej rundy. W ten sposób największe gwiazdy światowego tenisa mogły też liczyć na większą dawkę odpoczynku. Nerwy Rybakiny zatem nie dziwią.

Jej zdanie podzieliła Aryna Sabalenka, która przepis nazwała "niedopuszczalnym" (więcej -->> TUTAJ). - To coś, co należy omówić z graczami i zobaczyć, jak te zasady będą wyglądać w przyszłości - powiedziała Rybakina cytowana przez tennis.com.

W przeciwnym obozie znalazła się z kolei nasza Iga Świątek. - Myślę, że to mądre - przyznała. - Zazwyczaj, gdy brałam udział w turniejach i kiedy naprawdę grałem do samego końca, to wiem, jak to jest spieszyć się na kolejny turniej i nie mieć czasu na odpoczynek i przygotowania.

- Więc myślę, że ta zasada jest w porządku i ma sens - dodała.

Zobacz także:
"Przypominają grejpfruta". Wściekły Rosjanin grzmi po meczu
Dwukrotna zwyciężczyni WImbledonu zwróciła się do WTA. "Zróbcie coś lepszego dla zawodniczek"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przyjrzyj się dokładnie. Skradła show w centrum miasta
Czy WTA podjęło dobrą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×